Усі судна, які прямують до російських портів у Чорному морі, вважатимуть військовою ціллю — Міноборони
Джерело: Міністерство оборони України.
Із 21 липня Міноборони України розглядатиме усі судна, які прямують Чорним морем до російських портів або тих, що розташовані на окупованих теренах України, такими, що перевозять військові вантажі.
“Міністерство оборони України попереджає, що з 00:00 21 липня 2023 року всі судна, що прямують в акваторії Чорного моря у напрямку морських портів Російської Федерації та українських морських портів, що знаходяться на тимчасово окупованій Росією території України, можуть розглядатися Україною, як такі, що перевозять вантажі воєнного призначення з усіма відповідними ризиками”, – йдеться у заяві.
З 5 ранку 20 липня судноплавство у районах Північно-східної частини Чорного моря та Керч-Єнікальською протокою України заборонене як небезпечне. Для мореплавців вже оприлюднено відповідну навігаційну інформацію.
Оборонне відомство заявило, що РФ перетворила Чорне море на зону небезпеки. Зазначено, що вся відповідальність за ситуацію на морі лежить на країні-агресорі.
Днем раніше у Кремлі заявили, що відкрито погрожують цивільним суднам, які здійснюють перевезення української продукції.
“Російська Федерація вчергове брутально порушила універсальне для усього світу право на вільне судноплавство та свідомо підриває продовольчу безпеку, прирікаючи на голод мільйони людей”, – йдеться у заяві.
- 16 липня з морського порту Одеси вийшло останнє судно в межах Чорноморської зернової ініціативи.
- У світі зростає занепокоєння, що Росія не продовжить угоду, укладену за посередництва ООН, яка дозволяє експорт українського зерна до частин світу, що борються з голодом, оскільки кораблі більше не прямують до чорноморських портів.
- У ніч на 19 липня росіяни завдали потужного масового удару по півдню України. Президент Володимир Зеленський заявив, що РФ абсолютно свідомо цілить в інфраструктуру “зернової угоди”.
- Президент Володимир Зеленський повідомив, що знищене росіянами зерно в Одеському порту призначалося для Китаю.
22 червня в Україні відзначають День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни. Ця дата присвячена пам’яті мільйонів українців, які загинули під час воєн і збройних конфліктів.
Триває 1580-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягнули понад 1,3 млн осіб.
У ніч на 21 червня українські сили завдали ударів по об’єктах військової логістики, нафтової інфраструктури та системах протиповітряної оборони РФ. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.
Голова окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов повідомив, що на півострові повністю зупинений продаж пального приватним особам та недержавним підприємствам.
Унаслідок російських обстрілів на Херсонщині за минулу добу загинула одна людина, ще дев’ятеро дістали поранення.