Успіхи ЗСУ в Урожайному та Роботиному свідчать про деградацію російської оборони – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни
Фахівці ISW зауважили, що війська РФ докладали значних зусиль, ресурсів та особового складу, аби утримати населені пункти Урожайне (Донецька область) та Роботине (Запорізька область). Успіхи ЗСУ у цих населених пунктах свідчать про деградацію російської оборони.
На думку аналітиків, російським окупантам не вистачає значних оперативних резервів, а те, що РФ інтенсивно намагалась утримати ці населені пункти, замість того, аби відвести свої війська, свідчить про те, що ЗСУ зуміли повністю деградувати російські підрозділи перед наступом.
Відсутність російських оперативних резервів означає, що російським військам доведеться зміцнювати одні ділянки фронту, відводячи війська з інших, що, в результаті, послабить оборонні лінії РФ та дасть змогу ЗСУ йти вперед.
Фахівці також зауважили, що після успіхів ЗСУ в Урожайному бойовик так званої “ДНР”, командир батальйону “Восток” Олександр Ходаковський запропонував “заморозити” російсько-українську війну, визнавши, що військовим шляхом РФ не переможе Україну.
Фахівці вважають, що такі повідомлення свідчать про те, що командування РФ не змогло надіслати підкріплення до Урожайного. Це означає, що перед окупантами стоїть важкий вибір: на яку ділянку фронту надсилати підкріплення на тлі наступу ЗСУ.
“Здається, у разі українського прориву російським військам все частіше доведеться відійти на другорядні підготовлені оборонні позиції без значної підтримки, а подальша деградація російських сил створює можливості для того, щоб будь-який український прорив був потенційно значущим з оперативної точки зору”, – резюмували експерти.
- Експерти вважають, що Україна здатна перемогти у контрнаступі й без винищувачів F-16.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 28 травня. З початку доби відбулося 197 бойових зіткнень.
28 травня Україна та Фінляндія започаткували міжнародну Коаліцію укриттів цивільного захисту на підтримку нашої держави. Відповідну заяву підписали в Києві глава українського уряду Денис Шмигаль з прем’єр-міністром Фінляндії Петтері Орпо.
Росія спробує використати можливий прорив у прикордонних районах Сумської та Харківської областей не для захоплення міст, а як інструмент політичного тиску. Про це заявив підполковник Збройних сил України, заступник командира Третьої окремої штурмової бригади Максим Жорін.
Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що після зустрічі у Туреччині 16 травня міжнародна спільнота очікувала від Росії надання офіційного документа з викладенням бачення кроків щодо припинення вогню в Україні. Однак, за його словами, російська сторона навмисно затягувала цей процес.
Президент США Дональд Трамп заявив, що за два тижні стане зрозуміло, чи справді російський лідер Володимир Путін хоче покласти край війні проти України.