Успіхи ЗСУ в Урожайному та Роботиному свідчать про деградацію російської оборони – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Фахівці ISW зауважили, що війська РФ докладали значних зусиль, ресурсів та особового складу, аби утримати населені пункти Урожайне (Донецька область) та Роботине (Запорізька область). Успіхи ЗСУ у цих населених пунктах свідчать про деградацію російської оборони.

На думку аналітиків, російським окупантам не вистачає значних оперативних резервів, а те, що РФ інтенсивно намагалась утримати ці населені пункти, замість того, аби відвести свої війська, свідчить про те, що ЗСУ зуміли повністю деградувати російські підрозділи перед наступом.

Відсутність російських оперативних резервів означає, що російським військам доведеться зміцнювати одні ділянки фронту, відводячи війська з інших, що, в результаті, послабить оборонні лінії РФ та дасть змогу ЗСУ йти вперед.

Фахівці також зауважили, що після успіхів ЗСУ в Урожайному бойовик так званої “ДНР”, командир батальйону “Восток” Олександр Ходаковський запропонував “заморозити” російсько-українську війну, визнавши, що військовим шляхом РФ не переможе Україну.

Фахівці вважають, що такі повідомлення свідчать про те, що командування РФ не змогло надіслати підкріплення до Урожайного. Це означає, що перед окупантами стоїть важкий вибір: на яку ділянку фронту надсилати підкріплення на тлі наступу ЗСУ.

“Здається, у разі українського прориву російським військам все частіше доведеться відійти на другорядні підготовлені оборонні позиції без значної підтримки, а подальша деградація російських сил створює можливості для того, щоб будь-який український прорив був потенційно значущим з оперативної точки зору”, – резюмували експерти.

Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші. 

Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.

23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома. 

У найближчі щонайменше шість місяців про вибори в Україні можна забути через зламані реєстри, вважає експертка з питань PR-комунікацій виборчих та політичних технологій Ольга Лень.

У листопаді 2024 року Росія запустила по українських регіонах близько 2,3 тисячі безпілотників односторонньої атаки різних типів.