Увʼязнений за катування у Бучі росіянин хоче повернутися на фронт і «помститися» українцям

Джерело: Слідство.Інфо

Російський військовий Ніколай Карташев, котрий потрапив у полон під Кремінною і нині вже зізнався у воєнних злочинах у Бучі, відкрито заявив про своє бажання повернутися на фронт, щоб “мститися” українцям.

31 березня виповнюється три роки з дня деокупації Бучі на Київщині. Місто, котре місяць перебувало під окупацією російських військ, стало символом воєнних злочинів росіян. За цей період там загинула 381 особа, з них 281 — унаслідок бойових дій. Світ дізнався про ці трагедії зі слів очевидців і жертв. Тепер же їх підтверджують і самі російські військові. Редакція “Слідства.Інфо” отримала ексклюзивне зізнання російського десантника 76-ї дивізії Ніколая Карташева, що нині перебуває в українському СІЗО. Росіянин не лише визнав власну участь у вбивстві цивільного мешканця, а й розповів про злочини інших, назвавши їхні імена.

Карташев потрапив у полон у лютому 2023 року на Луганщині. Спершу він приховував свою причетність до злочинів у Бучі, однак слідчі мали докази його перебування в місті під час окупації. Коли йому показали списки військових 234-го полку, він визнав свою участь.

Після взяття в полон Карташев співпрацював з українськими слідчими, детально описавши дії своєї частини в Бучі. За його словами, він особисто став свідком жорстоких убивств цивільних, катувань та знущань з цивільного населення.

Також він визнав, що його товариші по службі брали участь у розбої та насильстві щодо жінок у Бучі. Розповів, що були ті, хто забирав собі телефони, годинники, просто речі з квартир.

Одним із перших злочинів став розстріл Валерія Колтунова, охоронця супермаркету “Новус”. За словами Карташева, наказ стріляти віддав старший офіцер батареї Вадім Цвєтков. Колтунова розстріляли з самохідної артилерійської установки.

— Ви були одним з тих, хто стріляв в цивільного. Чому відкрили вогонь?

— Отримав наказ, що всі, хто в чорному — вороги. Коли побачили чоловіка в чорному, почали по ньому вогонь.

— А були у вас думки, що це може бути цивільний?

— Ні.

— Вам сказали, що він не вижив?

— Так.

— А які були емоції від цього?

— Ніяких.

Карташев також назвав імена інших військових, причетних до цього злочину, серед яких Дєніс Монахов, Артьом Дєркач, Дмітрій Антонніков та Руслан Горшков.

Окремо українські слідчі розслідують вбивство 34-річної Оксани у березні 2022 року. Підозру у цьому злочині оголошено Дєнісу Монахову, який був єдиним із п’яти військових, хто зайшов до лазні зі зброєю. Тіло Оксани було знайдено у погребі місцевого жителя після деокупації Бучі.

Ще один епізод, який розслідують правоохоронці, – розстріл двох бучанців, Василя Горлатого та Юрія Єрмолаєва. Перед вбивством їх допитували у дитсадку “Яблунька”. Карташев назвав ім’я сержанта Євгєнія Шаповалова, що, за його словами, причетний до цього злочину.

Наразі росіянин — у київському СІЗО, чекає на вирок суду. Він “злий” на Україну через занадто тривалого судового процесу. Росію ж звинувачує, що досі його не подали на обмін.

Однак, попри такі зізнання, в інтерв’ю журналістам він заявив, що не шкодує про свої дії та мріє повернутися до лав російської армії. Тож, у разі обміну знову воюватиме проти України:

— То яка ціль знову йти воювати?

— Помститися. Кому — не буду казати, більше нічого не говоритиму.

— Комусь конкретно чи загалом?

— Загалом.

— Кому? Україні?

— Якщо вийде.

— Якщо вийде, то це що має статися? Повна окупація України?

— Ну, повної окупації не буде, але заберемо багато.

— Багато — це скільки?

— Як мінімум, Херсон, Запоріжжя і Донецьк добити. Ну а там, не знаю.

— А ви не думаєте про те, що в цих містах цивільні можуть бути вам не раді? Вони вам там не раді. Це Україна.

— Нехай виїжджають.

— У сенсі нехай виїжджають? Це їхня земля, їхня Батьківщина.

— Тепер вони в Конституції Росії.

— Чому? На якій підставі?

— Ну захотілося так Росії.

Українські правоохоронці розглядають справу Карташева як один із доказів системних злочинів російської армії проти мирного населення. Справи воєнних злочинців продовжують розслідуватися. Карташев та інші військові 76-ї дивізії стали ключовими фігурантами розслідування.

Українські військові взяли в полон громадян Того, які воювали на боці РФ.

За оцінками аналітиків, продовжуючи війну проти України Росія не нехтує зазіханням на інші території задля підриву НАТО.

Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина. 

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.