В Африці виявлено регіон із сотнями раніше невідомих видів рослин та тварин (фото)

Джерело: IFLScience

Міжнародна команда вчених оприлюднила результати кількадесятилітнього дослідження біорізноманіття на гірському архіпелазі Південно-Східної Африки (SEAMA), що простягається від північного Мозамбіку до гори Муландже в Малаві.

Зокрема вчені досліджували близько 30 фрагментованих ділянок луків і вічнозелених лісів, які залишилися відносно відрізаними один від одного. Ці ізольовані “небесні острови” стали ідеальним місцем для формування унікальних екосистем.

Під час дослідження вчені знайшли більше 200 видів, яких не можна побачити більше ніде на Землі, серед яких – 90 видів земноводних, рептилій, птахів, ссавців, метеликів і прісноводних крабів, а також 127 видів рослин.

Фото: Reuters

Водночас було виявлено ендемічні види, тобто унікальні для цієї області. Відтак йдеться про трьох видів птахів, шістьох прісноводних крабів, чотирьох ссавці, 11 земноводних, 22 рептилій та 39 метеликів. Деякі з цих видів ніколи раніше не ідентифікувалися вченими і можуть вважатися новими видами.

Фото: Reuters

Як розповіли у виданні, своїм унікальним біорізноманіттям SEAMA завдячує великій кількості гір, які утворилися сотні мільйонів років тому. Окрім гірських луків, у регіоні є найбільший і найменший тропічні ліси на півдні Африки: гора Мабу та гора Ліко відповідно.

При цьому науковці наголосили, що це біорізноманіття знаходиться під загрозою зникнення через активну вирубку лісів. З 2000 року SEAMA втратила в середньому 18 відсотків свого вологого лісового покриву, а в деяких частинах регіону цей показник досягає 43 відсотків.

Вчені попередили, що багато з цих унікальних видів можуть вимерти, перш ніж їх зможуть зафіксувати та вивчити.

4 травня у Празі Володимир Зеленський спільно з главою Чехії Петром Павелом домовилися про продовження оборонної, політичної та гуманітарної підтримки України.

Ієромонах Макарій з Іваново-Вознесенської єпархії Російської православної церкви заявив, що освячення балістичних ракет не суперечить “принципам християнства”, якщо ці ракети “приносять користь людям”.

Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Григорій Іщенко оцінив, що Чорнобильська зона відчуження буде придатною для життя не менш ніж через 20 тисяч років.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 травня. Від початку цієї доби відбулося 201 бойове зіткнення.

Кабінет Міністрів затвердив положення про діяльність державного агентства ПлейСіті, а саме те, як воно працюватиме та чим займатиметься.