В американській розвідці вважають, що Україна не досягне головної мети контрнаступу цього року – WP

Джерело: The Washington Post

За оцінками американської розвідки, цьогоріч українським військовим навряд чи вдасться досягти головної мети контрнаступу – дійти до Мелітополя, аби перерізати окупантам важливий логістичний шлях, а саме сухопутний коридор з тимчасово окупованого Криму до РФ.

Така оцінка американських фахівців основана на вмінні Росії захищати окуповані території мінними полями та кілометрами траншей.

Українські сили, які просуваються до Мелітополя з міста Роботине, що знаходиться на відстані понад 80 км, залишатимуться в кількох кілометрах за межами міста, заявили офіційні особи США.

Представники уряду США, Заходу та України, опитані для цього звіту, говорили на умовах анонімності, щоб обговорити важливі військові операції.

Мелітополь є критично важливим для контрнаступу України, оскільки він вважається воротами до Криму. Місто знаходиться на перетині двох важливих автошляхів і залізничної лінії, які дозволяють Росії переміщувати військовий персонал і техніку з півострова на інші окуповані території на півдні України.

Шлях до Мелітополя надзвичайно складний, і навіть відвоювати ближчі міста, такі як Токмак, буде важко, сказав Роб Лі, військовий аналітик з Інституту дослідження зовнішньої політики.

“Росія має там три основні оборонні лінії, а потім укріплені міста. Питання не лише в тому, чи зможе Україна порушити один чи два з них, а чи зможе вона порушити всі три та мати достатньо сил після виснаження, щоб досягти чогось значнішого, наприклад взяття Токмака чи чогось більшого”, — сказав він.

Цього тижня в інтерв’ю генерал Марк А. Міллі, голова Об’єднаного комітету начальників штабів, сказав, що Сполучені Штати чітко дали зрозуміти, яке важке завдання стоїть перед Україною.

“Пару місяців тому я сказав, що цей наступ буде довгим, кривавим і повільним. І це саме те, що ми бачимо: довгий, кривавий і повільний, і це дуже, дуже важкий бій”, — сказав він The Post.

Попри те, що ЗСУ не зуміли швидко досягти цілей, Міллі наголосив, що українські військові зуміли принизити війська РФ.

“Росіяни перебувають у досить важкому стані. Вони зазнали величезної кількості втрат. Бойовий стан у них не дуже високий”, — сказав він.

Українські офіційні особи наголосили, що тривалість контрнаступу залежить від того, як швидко ЗСУ пройдуть через мінні поля росіян.

Аналітики кажуть, що виклики, з якими зіткнулася Україна, багатогранні, але майже всі погоджуються, що Росія перевершила очікування, коли йдеться про її майстерність у захисті окупованої території.

Були також підняті питання про те, як Україна розмістила свої сили і в яких областях.

Українці місяцями вливали величезні ресурси в Бахмут, включаючи солдатів, амуніцію та час, але вони втратили контроль над містом і досягли лише скромних успіхів у захопленні території навколо нього. І хоча бойові дії в окопах у Бахмуті відрізняються від проблеми мін на півдні, дехто в адміністрації Байдена був стурбований тим, що надмірні зобов’язання на сході могли підірвати потужність контрнаступу на півдні.

Нова оцінка розвідки узгоджується з секретним прогнозом США від лютого, який свідчить про те, що нестача обладнання та чисельності сил може означати, що контрнаступ не досягне мети України розірвати сухопутний міст до Криму до серпня. Оцінка, детально описана в секретному документі, який просочився в додаток соціальних мереж Discord, визначає Мелітополь або Маріуполь як цілі, щоб “закрити Росії сухопутний доступ до Криму”.

Представники США заявили, що Вашингтон все ще відкритий для того, щоб Київ здивував скептиків і подолав труднощі.

Один посадовець з питань оборони сказав, що, можливо, Україна може поступитися історичним нормам і продовжити контрнаступ упродовж зими, коли все, зокрема те, щоб зігріти солдатів і забезпечити їх їжею та амуніцією, стає набагато складніше.

Законопроєкт №9665, відомий як “закон про дрова”, має на меті боротьбу з незаконними вирубками лісу та діяльністю “чорних лісорубів”, а не заборону населенню використовувати деревину для опалення своїх будинків. 

Посол Північної Кореї в ООН Кім Сон заявив під час засідання Ради Безпеки, що Пхеньян прискорить розгортання своєї програми ядерної зброї, щоб “протидіяти будь-якій загрозі з боку ворожих ядерних держав”.

Протягом минулої доби, 4 листопада, по всій лінії фронту зафіксовано 230 бойових зіткнень.

До суду прокурори скерували обвинувальний акт стосовно російського музиканта, уродженця України за обвинуваченнями у колабораціонізмі, глорифікації ворога, публічних закликах до агресивної війни та зміни державних меж і устрою України, поєднаних з розпалюванням національної ворожнечі.

4 листопада глава Міноборони Рустем Умєров спільно з міністром національної оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом підписали документ щодо співпраці у сфері оборонної промисловості, спрямований на посилення наших захисників на полі бою.