В Амстердамі з аудіогіда в будинку Анни Франк приберуть згадку про «російських солдатів»

Джерело: завідувачка інформаційно-освітнього відділу музею “Територія Терору” Ольга Муха у Facebook

В Амстердамському музеї Анни Франк оновлять текст аудіогіда, змінивши згадку про “російську армію”, яка звільнила концтабір Аушвіц-Біркенау, на “радянську армію, 1-го Українського фронту”.

Ця зміна є результатом п’яти днів інтенсивних переговорів в Амстердамі та подальшої співпраці з нідерландськими кураторами та керівниками музеїв, як зазначила Ольга Муха, керівниця інформаційно-освітнього відділу музею “Територія Терору”.

Аудіогід каже, що “російські солдати звільнили Аушвіц”, але, як зауважила Муха, вони рекомендували використовувати термін ‘радянська армія, 1-го Українського фронту’, що відповідає історичним реаліям та контексту тих часів.

Цю зміну також прокоментувала режисерка Ірина Цілик, яка розповіла, що сама подавала скаргу в музеї та спілкувалася з адміністратором. Вона зазначила, що раніше було подано схожі скарги, зокрема від художниці Алевтини Кахідзе.

Довідка. Будинок Анни Франк в Амстердамі – це місце, де молода єврейська дівчина та її сім’я ховалися від нацистів під час Другої світової війни. Тут вона написала свій знаменитий щоденник, в якому описала свої думки, відчуття, ізоляцію і страх перед тим, як їх знайшли.

Щоденник Анни Франк вперше опубліковано у 1947 році в Нідерландах і відтоді перекладено на понад 65 мов. У 1960 році у цьому будинку відкрили музей, де працівники розробляють освітні матеріали про Анну Франк, Другу світову війну, антисемітизм, дискримінацію та організовують виставки.

Румунія нарощує можливості своїх Військово повітряних Сил. Зокрема з Норвегії прибули додаткових три борти F-16.

Апеляційна палата ВАКС залишила без змін рішення першої інстанції, а апеляційні скарги фірм російського бізнесмена Алішера Усманова без задоволення.

Правоохоронці викрили посадовців філії АТ “Укрзалізниця”, котрі розтратили кошти підприємства в особливо великих розмірах під час закупівлі програмного забезпечення. 

Міноборони Канади повідомило про передачу Україні першої партії БТР. Зауважується, що нові LAV вже перебувають на території України.

27 жовтня прем’єр-міністр Грузії Іраклі Кобахідзе повідомив, що Тбілісі не планує відновлювати дипломатичні відносини з Москвою через окупацію Абхазії та Південної Осетії.