В Австралії релігійну групу судять за вбивство 8-річної дитини

Джерело: The Guardian, BBC

В Австралії членів місцевої релігійної групи “Святі” звинувачують в умисному та неумисному вбивстві 8-річної Елізабет Струхс в 2022 році. Тоді хвора на діабет дитина не отримувала життєво необхідних ліків протягом шести днів, адже її рідні вірили у “зцілення”.

Як розповіли у виданні, перший випадок загрози життю Елізабет стався ще в 2019 році. Тоді дівчинка потрапила до лікарні з діабетичним кетоацидозом – гострим, небезпечним для життя ускладненням цукрового діабету.

Через відмову матері давати Елізабет інсулін “з релігійних міркувань”, медики помилково вважали дівчинку, яка важила лише від 13 до 15 кілограмів, мертвою. На той час батько дитини Джейсон Струхс не поділяв релігійних вірувань дружини і звернувся по допомогу.

Через причетність матері до стану дитини в 2019 році Керрі Струхс притягли до відповідальності, жінка відбула покарання у формі ув’язнення.

Коли Керрі перебувала у в’язниці до групи “Святі”, до якої належала і вона, приєднався її чоловік.

Після звільнення Керрі з місця позбавлення волі подружжя почало поступово зменшувати дозу інсуліну, яку приймала Елізабет, задля її “зцілення”.

Після випадку в 2019 році за дитиною наглядав місцевий департамент безпеки дітей, але рідні надавали їм неправдиву інформацію про те, що дитина приймає всі необхідні медикаменти.

Слідство стверджує, що до відмови від ліків були причетні інші послідовники руху та очільник “Святих” Брендон Стівенсон, які допомагали або переконували батьків Елізабет повністю відмовитися від ліків, створених людиною.

Лідер релігійної групи Брендон Стівенс, якого вважали “посланцем” і “проповідником”, засуджував медицину і переконував батьків Елізабет у тому, що жоден лабораторний тест не здатен продемонструвати “зцілення”.

При цьому він заявляв, що свідченням оздоровлення дитини нібито буде “повна відмова від ліків”.

“Не забувайте, що б вони (ред. – лікарі) не говорили, не буде жодних доказів (ред. – зцілення), якщо вона не відмовиться від інсуліну. Проводячи будь-які інші тести, вони (ред. – лікарі) продовжують обманювати”, – йдеться в повідомленнях Стівенсона до матері дитини Керрі Струхс.

За шість днів до смерті батьки Елізабет припинили давати їй інсулін.

Після того в будинку Стівенсонів перебували всі обвинувачені, які, за словами прокурорки Керолайн Марко, на власні очі бачили критичний стан дівчинки.

Усі вони, зокрема й батьки дитини, “молилися за її зцілення”. Однак жоден із присутніх не звернувся по кваліфіковану медичну допомогу.

“Через досвід діабетичного кетоацидозу двома роками раніше, коли Елізабет уперше діагностували діабет і вона мало не померла, її батьки добре знали про стан Елізабет та наслідки (ред. – відмови від ліків)”, – зазначила в судовому засіданні прокурорка.

8-річна Елізабет Струхс померла в родинному помешканні 7 січня 2022 року після того, як пережила кілька днів страждань.

10 липня справу, в якій лідера “Святих” та Джейсона Струхса судять за вбивство, інших обвинувачених – неумисне вбивство Елізабет Струхс, почав розглядати Верховний суд Австралії.

Усі обвинувачені відмовилися від послуг адвоката та не визнали своєї провини.

Однією із 60 свідків у справі стане доросла донька Струхсів, яка раніше покинула релігійну групу через “відмову визнавати її сексуальність”.

Україна отримала 485 мільйонів доларів від Світового банку та Сполучених Штатів у рамках проєкту PEACE in Ukraine.

«Бахмут [професор Василенко дозволяє собі звертатись до студентів за місцем походження, а не на ім’я – ред.], мовчи, ти вже своє відвоювала», «жінці місце на кухні, і чого ви взагалі можете досягнути», «сексуально голодні українки» — фрази, що можуть бути не надто відомими в суспільстві, але серед студентів Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка ці та інші заяви давно відомі як звичні вирази професора Микити Василенка. Букви поспілкувались зі студентами, які домагаються звільнення Василенка і зібрали їхні відгуки. Деякі імена студентів змінені, через ймовірність можливих наслідків, якщо викладача врешті не звільнять.

Російські військові намагалися здійснити висадку на острів Козацький, що біля Херсона, повідомив речник Сил оборони півдня України Владислав Волошин в ефірі телемарафону.

Борис Джонсон, колишній прем’єр-міністр Великої Британії, взяв участь у зйомках української комедії “Потяг 31 грудня”.

“Бахмут (професор Василенко дозволяє собі звертатись до студентів за місцем походження, а не на ім’я – ред.), мовчи, ти вже своє відвоювала”, “жінці місце на кухні, і чого ви взагалі можете досягнути”, “сексуально голодні українки” – фрази, що можуть бути не надто відомими в суспільстві, але серед студентів Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка ці та інші заяви давно відомі як звичні вирази професора Микити Василенка. Букви поспілкувались зі студентами, котрі домагалися звільнення Василенка, і зібрали їхні відгуки. Деякі імена студентів змінено через ймовірність негативних наслідків для них.