В Австралії великий бар’єрний риф зазнав рекордного знебарвлення
Джерело: France24
Великий Бар’єрний риф, який є найбільшою живою структурою на планеті і простягається на 2300 кілометрів, зазнав наймасовішого знебарвлення в історії спостережень. Близько 730 з понад 1000 рифів, які складають Великий Бар’єрний риф, зараз побіліли, повідомляють вчені на основі аерофотозйомки.
За даними Управління морського парку, цього літа вплив на риф був надзвичайно високим, навіть вищим, ніж минулого літа. Це вже п’ятий випадок масового знебарвлення за останні вісім років.
Знебарвлення коралів відбувається через те, що вони викидають мікроскопічні водорості зооксантелли в умовах стресу, зазвичай спричиненого високими температурами води. Якщо такі умови будуть тривати надалі — корали можуть зовсім загинути.
Роджер Біден, головний науковий співробітник Управління рифів, зазначив, що зміна клімату є головною загрозою для рифів по всьому світу. Він підкреслив, що Великий Бар’єрний риф, попри свою стійкість, пережив особливо важке літо.
Відновлення рифу стоїть під питанням. Морський біолог Енн Хоггетт, яка понад 30 років працює на острові Лізард, одній з найбільш постраждалих ділянок рифу, сказала: “Ми ще не знаємо, чи вони вже зазнали занадто великої шкоди, щоб відновити чи ні”. За її словами, масштаби знебарвлення коралів на острові в цьому році склали приблизно 80% вразливих видів.
Австралія інвестувала близько 5 мільярдів австралійських доларів у покращення якості води, зменшення наслідків зміни клімату та захист вимираючих видів. Країна, що є одним зі світових лідерів по експорту газу та вугілля, прагне досягти вуглецевої нейтральності, але залишається питання, чи будуть ці зусилля достатніми для збереження Великого Бар’єрного рифу, на що ЮНЕСКО зверне увагу пізніше цього року.
- 2023 рік став найспекотнішим за всю історію спостережень, що призвело до того, що світ наблизився до межі глобального потепління.
На Закарпатті стались зміни у русі потягів на ділянці Сянки – Мукачево. Через падіння каміння з гори заблоковано електропоїзд на перегоні.
Росія найближчими днями може провести додаткові випробувальні запуски балістичних ракет “Орєшнік” або подібних до них, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Уряд Швейцарії оголосив про заборону експортних поставок до польської компанії після того, як виявилося, що 645 000 малокаліберних набоїв швейцарського виробництва опинилися в Україні, що є порушенням швейцарського законодавства.
На думку аналітиків ISW, у РФ намагаються штучно завищити очікування щодо своїх можливостей, вихваляючи балістичну ракету “Орєшнік”, аби змусити Захід та Україну стримуватись у війні.
У канадському МЗС заявили, що дотримуватимуться ордера Міжнародного кримінального суду (МКС) на арешт прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу.