В Австралії великий бар’єрний риф зазнав рекордного знебарвлення

Джерело: France24

Великий Бар’єрний риф, який є найбільшою живою структурою на планеті і простягається на 2300 кілометрів, зазнав наймасовішого знебарвлення в історії спостережень. Близько 730 з понад 1000 рифів, які складають Великий Бар’єрний риф, зараз побіліли, повідомляють вчені на основі аерофотозйомки.

Фото: AFP

За даними Управління морського парку, цього літа вплив на риф був надзвичайно високим, навіть вищим, ніж минулого літа. Це вже п’ятий випадок масового знебарвлення за останні вісім років.

Знебарвлення коралів відбувається через те, що вони викидають мікроскопічні водорості зооксантелли в умовах стресу, зазвичай спричиненого високими температурами води. Якщо такі умови будуть тривати надалі — корали можуть зовсім загинути.

Роджер Біден, головний науковий співробітник Управління рифів, зазначив, що зміна клімату є головною загрозою для рифів по всьому світу. Він підкреслив, що Великий Бар’єрний риф, попри свою стійкість, пережив особливо важке літо.

Відновлення рифу стоїть під питанням. Морський біолог Енн Хоггетт, яка понад 30 років працює на острові Лізард, одній з найбільш постраждалих ділянок рифу, сказала: “Ми ще не знаємо, чи вони вже зазнали занадто великої шкоди, щоб відновити чи ні”. За її словами, масштаби знебарвлення коралів на острові в цьому році склали приблизно 80% вразливих видів.

Австралія інвестувала близько 5 мільярдів австралійських доларів у покращення якості води, зменшення наслідків зміни клімату та захист вимираючих видів. Країна, що є одним зі світових лідерів по експорту газу та вугілля, прагне досягти вуглецевої нейтральності, але залишається питання, чи будуть ці зусилля достатніми для збереження Великого Бар’єрного рифу, на що ЮНЕСКО зверне увагу пізніше цього року.

26-річна швейцарська сноубордистка Софі Гедігер загинула внаслідок сходження лавини. Трагедія сталася в Альпах, неподалік від гірськолижного курорту Ароза.

Обраний президент США Дональд Трамп пообіцяв зупинити “трансгендерне безумство” у перший день свого президентства.

Організація ООН, котра надає допомогу в розслідуванні найсерйозніших злочинів у Сирії, заявила 23 грудня, що нова влада країни сприяла обговоренню співпраці під час візиту до Дамаска.

Двоє астронавтів Бутч Вілмор та Суні Вільямс, які опинилися на Міжнародній космічній станції на борту Boeing Starliner у червні цього року, не повернуться на Землю принаймні до березня 2025 року.

Талеб Аль-Абдулмохсен, підозрюваний у нападі на різдвяний ярмарок у Магдебурзі, залишив заповіт у машині, за допомогою якої скоїв напад.