В Австралії великий бар’єрний риф зазнав рекордного знебарвлення

Джерело: France24

Великий Бар’єрний риф, який є найбільшою живою структурою на планеті і простягається на 2300 кілометрів, зазнав наймасовішого знебарвлення в історії спостережень. Близько 730 з понад 1000 рифів, які складають Великий Бар’єрний риф, зараз побіліли, повідомляють вчені на основі аерофотозйомки.

Фото: AFP

За даними Управління морського парку, цього літа вплив на риф був надзвичайно високим, навіть вищим, ніж минулого літа. Це вже п’ятий випадок масового знебарвлення за останні вісім років.

Знебарвлення коралів відбувається через те, що вони викидають мікроскопічні водорості зооксантелли в умовах стресу, зазвичай спричиненого високими температурами води. Якщо такі умови будуть тривати надалі — корали можуть зовсім загинути.

Роджер Біден, головний науковий співробітник Управління рифів, зазначив, що зміна клімату є головною загрозою для рифів по всьому світу. Він підкреслив, що Великий Бар’єрний риф, попри свою стійкість, пережив особливо важке літо.

Відновлення рифу стоїть під питанням. Морський біолог Енн Хоггетт, яка понад 30 років працює на острові Лізард, одній з найбільш постраждалих ділянок рифу, сказала: “Ми ще не знаємо, чи вони вже зазнали занадто великої шкоди, щоб відновити чи ні”. За її словами, масштаби знебарвлення коралів на острові в цьому році склали приблизно 80% вразливих видів.

Австралія інвестувала близько 5 мільярдів австралійських доларів у покращення якості води, зменшення наслідків зміни клімату та захист вимираючих видів. Країна, що є одним зі світових лідерів по експорту газу та вугілля, прагне досягти вуглецевої нейтральності, але залишається питання, чи будуть ці зусилля достатніми для збереження Великого Бар’єрного рифу, на що ЮНЕСКО зверне увагу пізніше цього року.

Єврокомісія оголосила про виділення 3 млн євро на підтримку російських та білоруських ЗМІ, котрі працюють у країнах Євросоюзу.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

Державний бюджет щороку покриває витрати народних депутатів на житло та транспорт. У 2025 році загальна норма витрат на одного парламентаря становитиме 2,28 млн грн.

У Німеччині ультраправа партія “Альтернатива для Німеччини” виступає за скасування санкцій проти Росії і має намір активізувати економічну співпрацю з Москвою. Це випливає із нової передвиборчої програми АдН, представленої на офіційному сайті партії. 

ДБР завершило розслідування щодо 14 учасників злочинної організації, які створили мережу нелегальних “наркокабінетів” у Києві та Харкові. Учасники злочинної організації створили 24 так званих “наркологічних кабінети”, в яких лікарі незаконно видавали медичні рецепти на метадон, який використовують в замісній терапії наркозалежних.