В Австрії скликають Раду нацбезпеки через російських шпигунів

Джерело: Карл Негаммер/X

1 квітня канцлер Австрії Карл Негаммер повідомив про скликання Ради національної безпеки після затримання за підозрою у шпигунстві на РФ колишнього співробітника нині розформованого Федерального відомства із захисту конституції та боротьби з тероризмом (BVT) Егісто Отта.

Негаммер наголосив, що російські шпигунські мережі загрожують Австрії, проникаючи в політичні партії, об’єднання, або ж експлуатуючи їх.

Засідання Ради національної безпеки призначили на 9 квітня.

Є серйозні звинувачення у шпигунстві. З одного боку, ці звинувачення мають бути роз’яснені судовими органами, а з іншого – необхідна оцінка та роз’яснення того, який вплив ці звинувачення мають на ситуацію з безпекою в Австрії. Тому 9 квітня я скличу раду національної безпеки, – зазначив канцлер.

Про затримання Егісто Отта стало відомо наприкінці березня. Австрійські органи правопорядку затримали колишнього офіцера Федерального відомства із захисту конституції та боротьби з тероризмом (BVT) за підозрою у зловживанні службовим становищем та веденні розвідувальної діяльності на шкоду Австрії.

За словами прессекретарки прокуратури Ніни Буссек, разом з колишнім працівником спецслужби затримали також ще одну особу. Вона відмовилася повідомляти буль-які подробиці про цю особу. Водночас, за даними тижневика “Falter”, мовиться про зятя Отта.

Як розповіли в “Der Standard“, затриманому ексспівробітнику тодішньої BVT висувають, зокрема, передачу російським спецслужбам таємної інформації та вмісту мобільних телефонів австрійських високопосадовців.

Раніше Егісто Отт потрапив на перші шпальти новинних сайтів через зв’язок з ексчленом правління платіжної системи Wirecard Яном Марсалеком, який переховувався і якому, як вважається, він допомагав у створенні шпигунського осередку в інтересах Росії всередині австрійської BVT.

Зазначається, що Егісто Отт разом з іншим колишнім начальником управління BVT Мартіном Вайссом збирали інформацію для Марсалека, який зараз переховується в РФ і який міг працювати на російські спецслужби протягом минулого десятиліття.

Читайте також: Російська мережа шпигунів у світі стала сильнішою, ніж будь-коли – The Economist

У Der Standard додали, що Егісто Отт також підозрюється у тому, що під час ремонту службових телефонів трьох нині вже колишніх високопоставлених чиновників МВС за його дорученням було зроблено копії пристроїв, а їх зміст передано російським спецслужбам.

Пізно ввечері 29 квітня Дніпро також опинилося під масованим обстрілом російських дронів-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки загинула одна особа.

Пізно ввечері 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків безпілотниками, постраждали щонайменше троє цивільних.

Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.

Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.

29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.