В Бразилії впав пасажирський літак: всі, хто був на борту, загинули
Джерело:Reuters
В Бразилії вчора о 13:30 за місцевим часом літак Voepass, що летів до Сан-Паулу, зазнав катастрофи, не долетівши за 80 км до міста. Загинула 61 людина. Це одна з найбільших авіакатастроф Бразилії.
На відео, поширеному в соціальних мережах, видно, як літак ATR-72 вийшов з-під контролю і впав за групою дерев біля будинків, після чого з’явився великий шлейф чорного диму.
Мешканець сусіднього будинку Даніель де Ліма розповів, що почув гучний шум, а потім, виглянувши з вікна свого помешкання, побачив літак, що обертався по горизонтальній спіралі.
“Він обертався, але не рухався вперед. Незабаром він впав з неба і вибухнув”, — розповів чоловік.
Незвичайний фінальний рух літака перед зіткненням із землею викликав цікавість серед авіаційних експертів. Деякі з них припустили, що на літаку накопичився лід або у нього відмовив двигун, але слідчі заявили, що ще занадто рано визначати причину катастрофи.
“Сьогодні прогнозувалася ожеледиця (на висоті, на якій летів літак), але в межах допустимого діапазону, — заявив на пресконференції операційний директор Voepass Марсель Моура (Marcel Moura).
“Але літак чутливий до льоду, це могло стати відправною точкою”, – сказав Моура, додавши, що система антиобледеніння літака, як і всі інші системи, визнали працездатною перед зльотом.
Бразильський авіаційний інженер і розслідувач авіакатастрофи Селсо Фаріа де Соуза повідомив, що скупчення льоду могло призвести до того, що літак зупинився і закрутився по спіралі, як це і сталося.
ATR-72 розбився в 1994 році в Індіані, в результаті чого загинуло 68 осіб, після того, як літак не зміг набрати висоту через намерзання льоду. Інший літак ATR-72 заглох у 2016 році в Норвегії після того, як на ньому утворився лід, але пілот зміг відновити контроль над літаком. ATR-27 також розбився в Непалі в 2023 році, причому в остаточному звіті причиною катастрофи була помилка пілота.
Голова бразильського центру розслідування авіаційних катастроф Cenipa повідомив, що з місця аварії було знайдено так звану “чорну скриньку” літака, яка містить голосові записи та польотні дані.
Voepass, четверта за величиною авіакомпанія Бразилії за часткою ринку, спочатку повідомила, що на борту літака перебувало 62 людини, але з’ясувалось, що один пасажир запізнився на рейс. За даними компанії, загалом на борту літака перебували 57 пасажирів і чотири члени екіпажу.
Ця авіакатастрофа стала найсмертоноснішою в Бразилії після того, як у 2007 році 199 людей загинули на рейсі авіакомпанії TAM, яка пізніше приєдналася до LAN і стала нинішньою авіакомпанією LATAM Airlines.
- У п’ятницю, 19 липня, літак сполученням Лондон – Крит із 223 пасажирами на борту здійснив екстрену посадку в Афінах через імовірну несправність гідравлічної системи.
- 24 липня під час зльоту в міжнародному аеропорту Трібхуван у Катманду (столиця Непалу) розбився літак авіакомпанії Saurya Airlines, на борту якого перебувало 19 осіб. Авіатроща сталася, коли літак, що прямував до Покхари, виїхав за межі злітно-посадкової смуги.
За даними синоптиків у середу, 15 січня, у частині регіонів пройдуть опади.
14 січня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян підписали регламент про стратегічне партнерство між їхніми країнами.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.
Агентство з регулювання та розвитку фінансового ринку Казахстану затвердило нові правила для банків другого рівня та філій іноземних банків, ускладнивши умови видачі банківських карток громадянам Російської Федерації.