В Британії відкриють новий завод з виробництва артилерії, щоб підтримати Україну

Джерело: The Telegraph

Британська компанія BAE Systems відкриє артилерійський завод у Шеффілді вартістю 25 мільйонів фунтів стерлінгів для підтримки українських сил у боротьбі з Росією.

Завод почне виробництво гаубиць M777 наступного року, що створить 50 робочих місць. Це рішення скасовує попереднє скорочення виробництва артилерії у Великій Британії, оскільки війна в Україні стимулювала новий попит на це озброєння.

Гаубиці M777 популярні серед українських військових завдяки їх надійності та мобільності.

Багато гаубиць, які передали Україні з США, Канади та Австралії, потребують модернізації або ремонту. Це призвело до багатомільйонних контрактів для BAE на виробництво запасних частин та ремонт. Крім того, Пентагон виділив 50 мільйонів доларів на відновлення виробництва титанових шасі для цієї артилерії.

Джон Бортон, директор британського підрозділу систем озброєнь BAE, описуючи інтенсивне використання зброї в Україні, сказав: “У всього є свій технічний термін служби, і через інтенсивність використання, яку ми спостерігаємо, ми наближаємось до межі, якої не бачили раніше”.

Довідка: BAE Systems — британська оборонна компанія, що є найбільшим військовим підрядником у Європі. Виробляє боєприпаси та артилерійські системи, зокрема й для постачань в Україну.

Зауважимо, у жовтні повідомлялось, що BAE System має намір ремонтувати, а згодом і виготовляти причіпні артилерійські установки M777 в Україні.

У серпні 2023 року Міноборони України та генеральний директор компанії BAE Systems Чарльз Вудберн підписали Рамкову угоду про співпрацю щодо ремонту, запасних частин та виробництва нових легких гармат L119.

Також у серпні 2023 року Україна привітала відкриття офісу в Києві британським аерокосмічним і збройовим гігантом BAE Systems.

  • 4 листопада Генеральний секретар НАТО Марк Рютте на спільній пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем повідомив, що німецька оборонна компанія Rheinmetall добудовує вже другий завод в Україні.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.

Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.