В Чорнобильській зоні «поселилися» 125 тисяч людей за час великої війни: все заради виплат

Джерело: Forbes Ukraine

З початку повномасштабної війни в Україні виникла проблема з “поселенням” людей у Чорнобильській зоні відчуження для отримання щомісячних виплат від держави. Це коштувало бюджету 15 мільярдів гривень на рік.

З 2022 року почалися випадки, коли суди масово призначають виплати людям, які не мають статусу потерпілого від Чорнобильської катастрофи або ліквідатора, але зареєстровані в зоні радіаційного забруднення. Це призвело до різкого зростання кількості отримувачів доплат — з 10 000 осіб до 135 400.

Заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак зазначила, що ця ситуація призводить до значних фінансових витрат — близько 15 млрд грн на рік.

Для розв’язання цієї проблеми в проєкт бюджету на 2025 рік додали норму, яка обмежує виплати лише тими людьми, які проживали в зоні ЧАЕС з 1986 до 1993 року.

Крім того, правоохоронці встановили, що деякі люди спеціально прописуються в Чорнобильській зоні в непридатних для життя будинках, часто кілька десятків осіб в одній квартирі.

Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради подання про призначення Юлії Свириденко премʼєр-міністеркою.

Захищаючи Україну від російських окупантів загинув український боксер Юрій Єгоров.

Уряд Німеччини не підтвердив заяву президента США Дональда Трампа, що перші поставки Patriot уже прямують з Німеччини до України.

У Великій Британії народились восьмеро здорових дітей після проведення новаторської процедури – створення ЕКЗ-ембріонів з ДНК трьох осіб, аби запобігти успадкуванню дітьми невиліковних генетичних захворювань.

Унаслідок атаки РФ на Дніпро та область загинула одна людина, ще 10 поранені. В області значні руйнування.