В Чорнобильській зоні «поселилися» 125 тисяч людей за час великої війни: все заради виплат

Джерело: Forbes Ukraine

З початку повномасштабної війни в Україні виникла проблема з “поселенням” людей у Чорнобильській зоні відчуження для отримання щомісячних виплат від держави. Це коштувало бюджету 15 мільярдів гривень на рік.

З 2022 року почалися випадки, коли суди масово призначають виплати людям, які не мають статусу потерпілого від Чорнобильської катастрофи або ліквідатора, але зареєстровані в зоні радіаційного забруднення. Це призвело до різкого зростання кількості отримувачів доплат — з 10 000 осіб до 135 400.

Заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак зазначила, що ця ситуація призводить до значних фінансових витрат — близько 15 млрд грн на рік.

Для розв’язання цієї проблеми в проєкт бюджету на 2025 рік додали норму, яка обмежує виплати лише тими людьми, які проживали в зоні ЧАЕС з 1986 до 1993 року.

Крім того, правоохоронці встановили, що деякі люди спеціально прописуються в Чорнобильській зоні в непридатних для життя будинках, часто кілька десятків осіб в одній квартирі.

Державний секретар США Марко Рубіо призначив колишнього члена своєї команди в сенаті, який в основному має досвід роботи бізнес-консультантом, головним дипломатом Державного департаменту США у справах Європи.

За повідомленням Ватикану, 26 квітня до Риму на церемонію прощання з Папою Римським Франциском прибуде щонайменше 130 іноземних делегацій, зокрема близько 50 світових лідерів та 10 правлячих монархів.

Американський актор і режисер Шон Пенн набив татуювання у формі одного з державних символів України – герба.

В Україні зафіксували масові збої у роботі низки цифрових сервісів.

У ЦРУ підтвердили, що син заступниці директора відомства – 21-річний Майкл Глосс – загинув у російсько-українській війні у 2024 році.