В енергетиці складна ситуація після ракетного обстрілу РФ — міністр
Джерело: Герман Галущенко у Фейсбуці
Ситуація в енергетичній сфері України залишається складною після ракетного обстрілу 26 серпня з боку Росії. За словами міністра енергетики Германа Галущенка, наслідки ударів ще уточнюються.
“Ворог знову тероризує всю Україну ракетами. Під прицілом енергетика. Ворог не залишає планів позбавити українців світла”, написав він.
Міністр також повідомив, що оператор системи передачі змушений був терміново ввести режим екстрених відключень електроенергії.
“Ситуація складна, наслідки атак уточнюються. Енергетики вже працюють над їх ліквідацією”, – додав міністр.
Нагадаємо, що вранці 26 серпня російська армія здійснила черговий масований ракетний удар по Україні. Через обстріли “Укренерго” наказало ввести екстрені відключення світла, внаслідок чого графіки відключень тимчасово не діють.
Голова Львівської ОВА Максим Козицький повідомив, що росіяни атакували енергетичні об’єкти області, через що у регіоні виникли проблеми з електропостачанням. У кількох інших регіонах України також виникли перебої зі світлом, що призвело до затримок у русі електропоїздів, а резервні теплотяги були виведені на маршрути.
“Київводоканал” попередив про відсутність водопостачання в деяких районах столиці через зникнення світла. Станом на момент публікації новини водопостачання вже відновили.
Декілька станцій київського метро на “зеленій” та “червоній” гілках переведені в режим укриття, зазначав Телеграм-канал Київської міської державної адміністрації (КМДА). На “червоній” лінії потяги курсують від станції “Академмістечко” до станції “Театральна”, а станції “Арсенальна” та “Хрещатик” працюють лише як укриття. На “зеленій” лінії станції “Видубичі” та “Славутич” також функціонують у режимі укриття, а рух поїздів здійснюється від станції “Сирець” до “Звіринецької” та від “Осокорків” до “Червоного хутора”.
Внаслідок обстрілу тимчасово призупинено водопостачання в Житомирі, писало КП “Житомирводоканал”.
- Україна може уникнути відключень електроенергії до середини жовтня за умов відсутності атак на енергетичну інфраструктуру з боку Росії та аномальної спеки. Ситуація в енергетиці дещо стабілізувалася, тому поки графіки відключень не застосовуються. Проте після атаки 26 серпня наслідки уточнюються.
Кількість загиблих унаслідок ракетного удару по Сумах у неділю ввечері, 17 листопада, зросла до десяти, 52 особи зазнали поранень.
У ніч на 18 листопада російські війська здійснили повторний ракетний обстріл міста Суми. Ворог поцілив по критичній інфраструктурі, повідомили у Сумській ОВА.
У Польщі, на базі одного з навчально-тренувальних центрів Збройних сил країни, склала Військову присягу на вірність українському народові перша група добровольців “Українського легіону”.
Глава МЗС Польща Радослав Сікорський та президент Литви Ґітанас Науседа першими з-поміж світових лідерів прокоментували та підтримали дозвіл США на використання зокрема далекобійних ракет ATACMS для ударів по території Росії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 17 листопада. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж усієї лінії фронту зросла до 134.