В енергосистемі України дефіциту електроенергії не зафіксовано – Міненерго

Джерело: Міненерго

Станом на 13 січня в енергосистемі України дефіциту електроенергії не спостерігається, однак у Міненерго закликали до ощадливого споживання у пікові години.

Станом на сьогодні власної генерації достатньо для покриття потреб споживачів, також на поточну добу планується імпорт електроенергії. Система збалансована.

Графіки відключень електроенергії не застосовуються. Однак споживання залишається на високому рівні.

У відомстві нагадали, що дуже важливим є зменшення навантаження на енергосистему у пікові години споживання (у вихідні дні – з 10-ї до 12-ї та з 18-ї до 20-ї години). Відтак, у Міністерстві енергетики закликають споживачів до ощадливого споживання електроенергії.

Минулої доби ворог вкотре обстріляв територію однієї з ТЕС у Донецькій області. Пошкоджено обладнання на території станції.

На Дніпропетровщині через ворожий обстріл відключалась повітряна лінія 330 кВ.

У Волинській області сталося короткочасне технологічне порушення в роботі обладнання підстанції 110 кВ. Знеструмлювались побутові споживачі. Усіх заживлено.

На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії зі Словаччини, Румунії та Молдови – 7 987 МВ*год, експорту не передбачається.

Іракська влада провела серію антикорупційних рейдів перед очікуваним візитом прем’єра Алі аль-Заїді до Вашингтона. За даними держмедіа, серед затриманих – депутати, посадовці та щонайменше один представник Міністерства нафти.

Президент Сербії Александар Вучич заявив про відновлення строкової військової служби з березня 2027 року. За його словами, це зміцнить обороноздатність країни та підвищить рівень підготовки молоді.

У сербському місті Кралєво очікують тисячі протестувальників після заяви президента Александра Вучича про готовність піти з посади. Його відставка має відкрити шлях до дострокових президентських і парламентських виборів.

З початку червня громадяни низки країн, котрі РФ вважає “недружніми”, постали перед заморожуванням вкладів у російських банках.

Уряд Австралії планує подвоїти штрафи для соцмереж за систематичне порушення заборони на доступ дітей до 16 років. Максимальна санкція може зрости до 99 млн австралійських доларів.