В енергосистемі України зафіксовано профіцит електроенергії
Джерело: Міністерство енергетики України
Вчора, 27 грудня, у денні години в енергосистемі України було зафіксовано профіцит електроенергії.
Для балансу системи протягом денних годин (з 13:00 до 16:00) надлишки електроенергії обсягом у 600 МВт*год передавалися до енергосистеми сусідньої Польщі.
Також вдень застосовувалися обмеження виробництва електроенергії з ВДЕ.
Протягом доби в аварійний ремонт вийшли два блоки ТЕС у різних регіонах країни. З аварійного ремонту в резерв переведено один енергоблок.
Станом на 10:00 в резерві перебувають 6 блоків ТЕС, які можуть бути підключені до роботи у разі потреби.
Ситуація контрольована. Генерації, яку виробляють українські електростанції, достатньо для забезпечення потреб споживачів. Також планується комерційний експорт електроенергії.
Графіки відключень не застосовуються.
Минулої доби ворог обстріляв територію однієї з ТЕС на Донеччині, пошкоджено обладнання станції та електромережі біля неї. Також обстріли сталися вранці.
Через обстріли в регіоні знеструмлювалися повітряні лінії – були відключені споживачі.
На Чернігівщині через ворожі обстріли пошкоджено мережі обленерго. Це призвело до відключення понад 2 тисяч побутових споживачів.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна отримала можливість імпортувати з Європи додаткові 500 МВт електроенергії.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що єдині причини відключень електропостачання на сьогодні – це погодні умови та бойові дії.
- Уряд забезпечив можливість імпортувати електроенергію з сусідніх країн у випадку виникнення дефіциту. Зокрема зі Словаччини, Угорщини, Румунії та Польщі.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.
22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.