В енергосистемі України зафіксовано профіцит електроенергії
Джерело: Міністерство енергетики України
Вчора, 27 грудня, у денні години в енергосистемі України було зафіксовано профіцит електроенергії.
Для балансу системи протягом денних годин (з 13:00 до 16:00) надлишки електроенергії обсягом у 600 МВт*год передавалися до енергосистеми сусідньої Польщі.
Також вдень застосовувалися обмеження виробництва електроенергії з ВДЕ.
Протягом доби в аварійний ремонт вийшли два блоки ТЕС у різних регіонах країни. З аварійного ремонту в резерв переведено один енергоблок.
Станом на 10:00 в резерві перебувають 6 блоків ТЕС, які можуть бути підключені до роботи у разі потреби.
Ситуація контрольована. Генерації, яку виробляють українські електростанції, достатньо для забезпечення потреб споживачів. Також планується комерційний експорт електроенергії.
Графіки відключень не застосовуються.
Минулої доби ворог обстріляв територію однієї з ТЕС на Донеччині, пошкоджено обладнання станції та електромережі біля неї. Також обстріли сталися вранці.
Через обстріли в регіоні знеструмлювалися повітряні лінії – були відключені споживачі.
На Чернігівщині через ворожі обстріли пошкоджено мережі обленерго. Це призвело до відключення понад 2 тисяч побутових споживачів.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна отримала можливість імпортувати з Європи додаткові 500 МВт електроенергії.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що єдині причини відключень електропостачання на сьогодні – це погодні умови та бойові дії.
- Уряд забезпечив можливість імпортувати електроенергію з сусідніх країн у випадку виникнення дефіциту. Зокрема зі Словаччини, Угорщини, Румунії та Польщі.
Самопроголошений президент РБ Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь не планує долучатися до бойових дій проти України. Він звернувся до посла РФ Бориса Гризлова, закликавши не втягувати країну у війну.
25 червня речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук спростував інформацію про нібито відступ російських військ із Кінбурнської коси.
25 червня президент Володимир Зеленський повідомив про затвердження 40-денної операції СБУ щодо впливу на РФ, аби домогтися завершення повномасштабної війни.
Правоохоронці оголосили підозру старшій лейтенантці військової частини на Львівщині через закупівлю генераторів за завищеними цінами. Держава зазнала збитків на понад 18,6 млн грн.
Сухопутні війська Збройних сил України відреагували на поширену в медіа інформацію щодо 425-го окремого штурмового полку “Скеля”. У командуванні заявили, що за наведеними фактами вже працюють уповноважені органи, а сама ситуація перебуває на контролі.