В енергосистемі України зафіксували літній рекорд споживання: українців знову закликають до економії

Джерело: НЕК “Укренерго”

Увечері 19 липня в енергосистемі України зафіксовано літній рекорд споживання електроенергії. У компанії вкотре закликали українців до економії.

Рекордне споживання було зафіксовано о 21:40. За даними фахівців, обсяг споживання на 1% перевищив показник, зафіксований у найспекотніший день цього літа, 6 липня.

У компанії наголосили, що рекорд встановлено попри те, що вчора середньодобова температура повітря була на 4 градуси нижчою, аніж 6 липня.

Пік споживання знову повернувся на вечірні години – з 21:00 до 22:00, що суттєво збільшує навантаження на енергосистему. Згідно з даними, обсяг вечірнього споживання зріс на 4% у порівняні з початком тижня.

Для того, щоб покрити стрімко зростаюче споживання, доводиться задіювати потужності, еквівалентні декільком енергоблокам електростанцій. Диспетчерський центр “Укренерго” залучає всі наявні в енергосистемі електростанції, які в роботі, але їхній обсяг суттєво обмежений.

Ситуація також ускладнюється тим, що сьогодні в плановий ремонт вийшов ще один блок атомної електростанції.

Зважаючи на обмежені можливості енергосистеми покривати значне споживання ввечері, необхідно економно користуватися електроенергією у період з 16:00 до 23:00.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.

Контррозвідка Служби безпеки затримала ще одного коригувальника повітряних атак рашистів по Запоріжжю. Ним виявився місцевий мобілізований, який самовільно залишив військову частину і пішов на співпрацю з ФСБ.

У ніч на 23 червня оператори Сил безпілотних систем ЗСУ уразили ударні дрони противника, засоби ППО, об’єкти енергетичної інфраструктури, паливно-мастильні матеріали та логістичний транспорт.

У Франції на тлі сильної спеки за останні кілька днів потонуло щонайменше 40 осіб.

Рідкісний метеорит, знайдений у пустелі Сахара, може містити перші прямі докази існування давнього планетарного тіла, яке зникло на початку формування Сонячної системи.