Міненерго і Світовий конгрес українців підписали меморандум про співпрацю для допомоги енергосектору

Джерело: Міненерго

Джерело: Міністерство енергетики України.

Міністерство енергетики України та Світовий конгрес українців домовились про співпрацю для допомоги енергосектору і зміцнення енергосистеми.

Відтак, Міненерго і міжнародна організація “Світовий конгрес українців” уклали меморандум про взаєморозуміння для співпраці щодо реалізації заходів, спрямованих на невідкладне реагування, післявоєнне відновлення та більш сталий, інклюзивний та “зелений” економічний розвиток, що зробить енергетичну систему України стійкішою до екологічних, технічних, соціальних та управлінських ризиків.

Документ підписали міністр енергетики України Герман Галущенко і президент Світового конгресу українців Павло Ґрод під час зустрічі в Києві.

Сторони домовились про співпрацю під час пошуку енергетичного обладнання, необхідного для заміни пошкодженого внаслідок військових дій. Також співпрацюватимуть у вирішенні питань залучення фінансування з державних та приватних джерел для підтримки та відновлення енергомережі.

Передбачено також координувати дії під час оцінювання збитків енергетичної інфраструктури, завданих військовими діями, розроблення дорожньої карти відновлення енергетичного сектору України.

“Сьогодні ми анонсуємо пожертву від американської компанії 1000 сонячних панелей, які ми передамо в Україну від імені СКУ. Ці панелі будуть спрямовані на побудову сонячних електростанцій у лікарнях. Це перша частина початкового пакету допомоги у межах платформи Energize Ukraine”, – зазначив президент Світового конгресу українців Павло Ґрод.

Довідково. Світовий конгрес українців – міжнародна громадська організація, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців у діаспорі, об’єднує українські громади та організації у понад 60 країнах світу та працює на підтримку демократичної, європейської України.

За період із січня по листопад 2023 року громадяни РФ скупили у Грузії 5780 квартир.

4 грудня міністр оборони Рустем Умєров зустрівся з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Брюсселі.

Збройовий концерн Rheinmetall отримав масштабне замовлення на підтримку України артилерійськими боєприпасами. Дюссельдорфському технічному підприємству доручено постачити Києву артилерійські снаряди на суму близько 142 мільйонів євро.

У Центрі національного спротиву попередили, що росіяни намагаються взяти під контроль тимчасово захоплені території України, тож нині продовжують шукати членів українське підпілля.

Найнебезпечніший ядерний об’єкт Великої Британії, у Селлафілді, був зламаний кібергрупами, тісно пов’язаними з Росією та Китаєм. Розслідування показало, що це розкриття інформації та її потенційні наслідки постійно приховувалися старшим персоналом великого сховища ядерних відходів.