В Естонії відбулася урочиста церемонія повернення археологічних артефактів Україні

Зображення: Мінкульт

Джерело: Мінкульт

В Естонському історичному музеї відбулася урочиста церемонія повернення археологічних артефактів Україні.

23 січня в Естонському історичному музеї відбулася церемонія повернення об’єктів культурної спадщини Україні та відкриття їхньої виставки за участі міністерки культури Естонії Хейді Пурги, посла України в Естонській Республіці Максима Кононенка та посла з особливих доручень Департаменту публічної дипломатії та комунікацій МЗС України Ігоря Осташа.

Йдеться про археологічні артефакти, які належать до культур ранньої залізної та залізної доби від V–IV ст. до н. е. до VII–X ст. н. е. і є частиною культурної спадщини України. У 2019 році поліція та прикордонна служба Естонії успішно завадили незаконному їх ввезенню на територію країни.

Зображення: Мінкульт

Під час церемонії укладено меморандум між Міністерством культури Естонії та Міністерством культури та інформаційної політики України щодо повернення культурних цінностей. Міністерка культури Естонії Хейді Пурга представляла естонську сторону, а посол України в Естонській Республіці Максим Кононенко підписав документ від української сторони.

 “Український народ протягом своєї історії переживав важкі випробування, під час яких його скарби розкрадалися, а культурна спадщина зазнавала руйнувань. Сьогодні наше чітке зобов’язання – повернути ці історичні знахідки в Україну. Цим ми демонструємо, що культура не зникає, навіть якщо її намагаються знищити”, – відзначила міністерка культури Естонії Хейді Пурга.

Також вона підкреслила, що цей значущий історичний момент ще раз підтверджує солідарність та тісну дружбу між Естонією і Україною.

Зображення: Мінкульт

У заході також брав участь посол з особливих доручень Департаменту публічної дипломатії та комунікацій МЗС України Ігор Осташ. Він висловив вдячність естонській стороні за підтримку та допомогу Україні у збереженні її культурних цінностей.

Виставка об’єктів культурної спадщини Україні в Естонському історичному музеї  триватиме до 29 січня. Потім артефакти повернуться для зберігання до Департаменту охорони пам’яток давнини Естонії (National Heritage Board) для підготовки до транспортування їх в Україну.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.