В Естонії затримали десятьох підозрюваних у діяльності на замовлення російської спецслужби
Джерело: пресслужба Служби внутрішньої безпеки Естонії
Служба внутрішньої безпеки Естонії з грудня 2023 року до лютого 2024-го затримала загалом десятьох осіб, яких підозрюють в участі у “гібридній операції” проти безпеки Естонської Республіки, яку координують російські спецслужби.
Інформація, яка наразі зібрана у кримінальному провадженні, свідчить про те, що російські спецслужби координували гібридну операцію проти безпеки Естонської Республіки, в якій брали участь затримані підозрювані. Наскільки відомо Службі внутрішньої безпеки Естонії, її метою було посіяти страх і створити напругу в естонському суспільстві.
У слідства є підстави підозрювати, що затримані виконували різні ролі за вказівками російської спецслужби – збирали інформацію для підготовки терактів, а також здійснили деякі із запланованих терактів. Серед іншого, їх підбурювали до вчинення цих злочинів – розбиття вікон в автомобілях міністра та журналіста, осквернення пам’ятників. Зокрема серед затриманих є ті, кого підозрюють у причетності до розбивання скла в автомобілі міністерки внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметса у грудні 2023 року.
Зазначається, що затримали як російських, так і естонських громадян.
Марго Паллосон, гендиректорка Служби внутрішньої безпеки Естонії, зазначила, що серед затриманих були ті, хто руйнував меморіали, і цих осіб завербували російські спецслужби через соціальні мережі.
Рано чи пізно ми спіймаємо тих, хто намагається поставити під загрозу безпеку естонської держави, — запевнила Паллосон.
Раніше прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас заявила, що її країна успішно зупинила гібридну операцію російських спецслужб на території країни після арешту десятьох осіб минулого року.
Естонія успішно припинила гібридну операцію російських спецслужб на нашій території. Ми знаємо, що Кремль націлений на всі наші демократичні суспільства. Наша відповідь: будьте відкритими та розкрийте їхні методи. Це спосіб стримувати шкідливі дії та робити нас стійкими, – зазначила Кая Каллас.
- Команда реагування на надзвичайні ситуації пов’язані з комп’ютерами в Україні зафіксувала, що в період з січня 2022 року по вересень 2023 року Росія здійснила проти України 4000 кібератак.
- У п’ятницю, 20 жовтня, Сполучені Штати оприлюднили дані розвідки США, надіслані більш ніж у 100 країн, які показали, що Росія використовує шпигунів, соціальні мережі та російські державні ЗМІ, щоб підірвати віру суспільства в чесність демократичних виборів у всьому світі.
- Департамент поліції та прикордонної охорони Естонії оголосив про можливість закриття кордону з Росією через зростаючий міграційний тиск.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.