В індійському національному парку через камери для стеження за природою шпигують за жінками
Джерело: The Independent
Дослідники заявили, що в національному парку Джим Корбетт, одному з найвідоміших природних заповідників Індії, технології, призначені для моніторингу дикої природи, використовуються для шпигунства за жінками.
Дослідження, у межах якого було опитано 270 мешканців сіл навколо заповідника, свідчить, що технології використовують для обмеження доступу жінок до лісу. Зокрема лісники навмисно запускають над ними дрони, щоб залякати й завадити збиранню життєво необхідних природних ресурсів.
Унаслідок цього місцеві жительки змушені заходити глибше в ліси, наражаючи себе на більший ризик нападів диких тварин.
“Ніхто не міг уявити, що камери, встановлені для спостереження за ссавцями, матимуть настільки негативний вплив на психічне здоров’я місцевих жінок, які користуються цими просторами”, – зазначив автор дослідження, Тришант Сімлай із Кембриджського університету.
Сакет Бадола, польовий директор заповідника, відкинув звинувачення, назвавши їх “абсурдними”. За його словами, камери використовуються з 2006 року для моніторингу дикої природи, перепису тварин і помʼякшення конфліктів між людьми й дикою природою.
“Метою використання цих технологій ніколи не було підглядання за жінками”, – запевнив він.
Водночас Бадола наголосив, що раніше жодних подібних скарг чи заяв від місцевих жінок не надходило, однак у заповіднику все ж ініціювали розслідування, щоб вивчити твердження, викладені в дослідженні.
- 26 листопада Росія повідомила, що висилає британського дипломата за підозрою у шпигунстві.
Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.
Триває 1235-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.
У ніч на 12 липня (з вечора 11 липня) російські окупаційні війська випустили по Україні 623 засоби повітряного нападу.
Український лікар Борис Тодуров під російською атакою віз донорське серце, аби пересадити його дитині.