В індійському національному парку через камери для стеження за природою шпигують за жінками

Джерело: The Independent

Дослідники заявили, що в національному парку Джим Корбетт, одному з найвідоміших природних заповідників Індії, технології, призначені для моніторингу дикої природи, використовуються для шпигунства за жінками.

Дослідження, у межах якого було опитано 270 мешканців сіл навколо заповідника, свідчить, що технології використовують для обмеження доступу жінок до лісу. Зокрема лісники навмисно запускають над ними дрони, щоб залякати й завадити збиранню життєво необхідних природних ресурсів.

Унаслідок цього місцеві жительки змушені заходити глибше в ліси, наражаючи себе на більший ризик нападів диких тварин.

“Ніхто не міг уявити, що камери, встановлені для спостереження за ссавцями, матимуть настільки негативний вплив на психічне здоров’я місцевих жінок, які користуються цими просторами”, – зазначив автор дослідження, Тришант Сімлай із Кембриджського університету.

Сакет Бадола, польовий директор заповідника, відкинув звинувачення, назвавши їх “абсурдними”. За його словами, камери використовуються з 2006 року для моніторингу дикої природи, перепису тварин і помʼякшення конфліктів між людьми й дикою природою.

“Метою використання цих технологій ніколи не було підглядання за жінками”, – запевнив він.

Водночас Бадола наголосив, що раніше жодних подібних скарг чи заяв від місцевих жінок не надходило, однак у заповіднику все ж ініціювали розслідування, щоб вивчити твердження, викладені в дослідженні.

Депутати держдуми РФ прийняли ухвалу про звільнення  Андрія Гурулєва з комітету з оборони. Відтепер він працюватиме у комітеті з регіональної політики та місцевого самоврядування.

Запроваджені місяць тому адміністрацією Джо Байдена нафтові санкції проти Росії поступово дають результат, підриваючи російські доходи від експорту нафти. Оскільки китайські переробники зменшили закупівлі через санкції та логістичні проблеми, а ставки фрахту для суден зросли в рази, російським постачальникам доводиться вкотре знижувати ціни.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом  на 22:00 11 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 90 бойових зіткнень.

Міністерство оборони Сирії відмовило російським військовим у допуску на базу флоту у Тартусі. Колону з 30 вантажівок з ракетним озброєнням, що висунулася вранці з авіабази Хмеймім, зупинили військовослужбовці країни. 

Згідно з повідомленнями німецьких телеканалів NDR і WDR, невідомі особи засипали кілька кілограмів металевої стружки в двигун корвета Emden, побудований на корабельні Blohm+Voss на замовлення Військово-морських сил Німеччини.