В Індонезії виявили єхидну Аттенборо, яку довгі роки вважали вимерлим видом

Джерело: ВВС

У лісах Індонезії вчені виявили єхидну Аттенборо, яка протягом довгого часу вважалася зниклим видом.

Як розповіли в агентстві, дослідникам Оксфордського університету вдалося записати чотири коротких відеоролики цієї єхидни, знятих фотопасткою в Циклопових горах Індонезії.

“Я був в ейфорії, вся команда була в ейфорії”, – прокоментував відкриття біолог Джеймс Кемптон.

За його словами , це сталося в останній день експедиції. “Ми побачили тварину на записі останньої камери, на самій останній SD-карті”, – розповів деталі фахівець, зауваживши, що поки їм не відомо, наскільки велика і стійка популяція цього виду.

Кемптон з командою вчених проводив багатомісячну експедицію по не досліджених районах Циклопових гір в Індонезії, де на висоті близько 2 тис. м над рівнем моря ростуть важкопрохідні тропічні ліси. Крім єхидни Аттенборо, вчені також знайшли нові види комах і жаб.

ДОВІДКОВО. Вважається, що єхидна Аттенборо з’явилася близько 200 млн років тому, коли на Землі жили динозаври. З чотирьох видів єхидн три мають дзьоб: єхидна Аттенборо та західна єхидна знаходяться під загрозою зникнення.

До цього єдиним свідченням цього виду єхидн був екземпляр мертвої тварини з музею природної історії Нідерландів.

  • Акікікі – маленька сіра пташка, що мешкає на Гаваях, може не виглядати примітно, проте вона – це рідкість. Вважається, що в дикій природі залишилося лише п’ять таких пташок, і, за даними Департаменту земельних і природних ресурсів штату, вид може зникнути протягом кількох місяців.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.

Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.