В Ірпені на роботу водіями маршруток набрали жінок
Джерело: група “Ірпінь Daily” у Facebook
В Ірпені автопарк набрав на роботу жінок, аби ті стали водійками маршруток. Причиною цього є нестача чоловіків-водіїв у зв’язку з мобілізацією.
“Сьогодні (30 червня, – ред.) за кермом маршруту 389, який обслуговує Ірпінське АТП, була саме водійка”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Ірпінь Daily
У червні цього року у Мінекономіки висловилися за необхідне акцентувати на програмах перекваліфікації українців на професії з максимальним попитом. Мовиться про жінок, котрі можуть опанувати колись “чоловічі” професії.
Ззаконодавство про мобілізацію дозволяє підприємствам, які вважаються ключовими для економіки, утримувати до 50% своїх чоловіків-працівників. Проте це не повністю розв’язує проблему. Наприклад, Київський метрополітен та міський транспорт Миколаєва вже скоротили свої послуги через нестачу працівників, призваних до армії.
Ще раніше міський голова Чернівців Роман Клічук описав ситуацію з мобілізацією працівників комунальних підприємств як “критичну”. Він заявив, що місту загрожує колапс.
Також у Мінекономіки повідомляли, аби реалізувати післявоєнне відновлення, протягом наступних десяти років Україні доведеться додатково залучити 4,5 млн працівників на ринок праці.
- До призову під час мобілізації придатні 1,1 млн чоловіків, які вже оновили військово-облікові дані з 18 травня, розповів речник міністерства оборони Дмитро Лазуткін.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.