В Ісландії поліція застрелила рідкісного білого ведмедя
Джерело: The Guardian
Поліція Ісландія застрелила рідкісного білого ведмедя, оскільки вважала, що він становить загрозу для місцевої жительки, заявила влада.
За словами начальника поліції Вестфіорду Хельгі Дженссон, ведмедя вбили на північному заході країни.
“Це не те, що ми любимо робити. В такому випадку… ведмідь був дуже близько до дачі. Там була стара жінка”, — сказав Дженссон.
Власниця злякалася і зачинилася нагорі, поки ведмідь нишпорив у її смітті, сказав Дженссон. Вона зв’язалася зі своєю донькою в Рейк’явіку через супутниковий зв’язок і покликала на допомогу.
Білі ведмеді не є корінними жителями Ісландії, але час від часу виходять на берег. За останні кілька тижнів біля північного узбережжя країни було помічено багато айсбергів.
Хоча напади білих ведмедів на людей надзвичайно рідкісні, дослідження, опубліковане у журналі Wildlife Society Bulletin у 2017 році, свідчить, що втрата морського льоду внаслідок глобального потепління призвела до того, що голодні ведмеді виходять на сушу, створюючи більше шансів на конфлікти з людьми.
- У Зімбабве планують вбити 200 слонів через засуху, що призвела до нестачі продовольства для населення.
- В Антарктиді – через глобальне потепління і рекордно низький рівень льоду – загинули тисячі пташенят імператорських пінгвінів.
- Глобальне потепління, зафіксоване у водах Світового океану, спричиняє зменшення рівня розчиненого кисню, що є смертельним для деяких риб.
Народний депутат від “Слуги народу” Олександр Куницький, ймовірно, виїхав за кордон у відрядження і не повернувся в Україну. Про це 5 листопада повідомило видання Bihus.info з посиланням на власні джерела.
Четверо підлітків зазнали травм, двоє з них – перебувають у важкому стані, внаслідок нападу із використанням сокири в паризькій приміській електричці.
У Генштабі пояснили, чому стаються збої у мобільних телефонах під час тривог. Для підвищення ефективності впливу на противника застосовуються засоби підміни координат супутникової навігації GPS, котрі і спричиняють ці порушення.
Африканські пінгвіни опинилися під загрозою вимирання в дикій природі. Згідно з даними Міжнародного союзу охорони природи, чисельність цих птахів скоротилася на 75% за останні три десятиліття. На сьогодні їх залишилося близько 19,8 тисячі особин, з яких менше ніж 10 тисяч пар здатні до розмноження.
Японські дослідники запустили перший у світі дерев’яний супутник LignoSat, який має показати можливості використання деревини в космічних дослідженнях, зокрема для місій на Місяць і Марс.