В ISW оцінили швидкість просування військ РФ в Україні

Джерело: Інститут вивчення війни

Аналітики ISW прокоментувати збільшення швидкості просування російських військ на фронті та припустили, коли воно завершиться.

За даними фахівців, армія окупантів збільшила темпи просування останніми тижнями, але загалом ворог рухається повільно, відповідно до позиційної війни.

“Останні західні звіти, які пов’язують швидкість просування Росії у вересні 2024 року з просуванням Росії на початку війни, вводять в оману”, – вважають в ISW.

Аналітики нагадали, що на початку повномасштабного вторгнення, у березні 2022 року, окупанти за день в середньому просувались на 1265 квадратних кілометрів, що у майже 90 разів більше, ніж просування окупантів у вересні 2024 року зі швидкістю 14 квадратних кілометрів.

“Швидке просування Росії вглиб території України, зокрема тимчасове захоплення значної частини Київської, Чернігівської, Сумської та Харківської областей характеризувало перший місяць російського повномасштабного вторгнення, тоді як останні російські наступи характеризувались невеликими, локалізованими, тактичними наступами”, – пояснили фахівці.

За оцінками аналітиків, росіяни нещодавно досягли успіхів на сході, але порівняння цих досягнень з початковим вторгненням РФ в Україну вводить в оману.

Фахівці додали, що з початку осені росіяни окупували Вугледар та просунулись на північ і північний захід від міста, а також досягли вагомих успіхів у Селидовому і поблизу нього. Ці досягнення мають тактичну перевагу, однак не свідчать про загальне збільшення темпів російської армії на всій лінії фронту, яка на більшості напрямків залишається нерухомою.

“Поточна швидкість просування росіян швидше узгоджується з нещодавньою оцінкою ISW про те, що російське командування, ймовірно, віддало наказ російським військам значно збільшити темп механізованих атак по всьому театру перед повним початком багнюки на грунті в осінні місяці”, – резюмували фахівці.

  • У НАТО переконані, що нині російському президенту Володимиру Путіну необхідна підтримка з-за кордону для того, щоб продовжувати війну проти України, оскільки Москва зазнає безпрецедентних втрат.

30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду ​​про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.

Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.

Верховна представниця ЄС із зовнішніх відносин та політики Кая Каллас зауважила, що Європейський союз розробляє альтернативну стратегію збереження економічного тиску на Росію у разі, якщо нова адміністрація США Дональда Трампа послабить або відмовиться від підтримки України.

Виконувач обов’язків генерального прокурора Олексій Хоменко вніс відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо народного депутата від групи “Довіра” Сергія Шахова.

Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.