В ISW припустили, чому росіяни активізувались на фронті у несприятливу для атак пору року
Джерело: Інститут вивчення війни
В ISW проаналізували, чому російські окупанти почали активні наземні операції на фронті у несприятливу для подібних атак пору року.
Масштабні контрнаступальні дії російська армія розпочала 10 жовтня з метою захопити Авдіївку на Донеччині. Згодом окупанти почали активніші атаки на інших ділянках фронту на сході України, тоді як Збройні сили України почали згортати свій контрнаступ.
На думку фахівців, оскільки восени темпи контрнаступу ЗСУ знизились, російське командування вирішило не чекати сприятливих умов – як це було торік, коли окупанти наступали взимку та весною, зазнавши невдач – а одразу йти у наступ.
Аналітики додали, що рішення РФ про осінні атаки також може бути зумовлене тим, що Захід почав коливатись щодо подальшої потужної підтримки України після того, як ЗСУ влітку не змогли пробити російську оборону на Запорізькому напрямку.
“Кремль організовує тривалі інформаційні операції, спрямовані на стримування західної допомоги Україні у сфері безпеки, і російське командування, можливо, визначило, що ці інформаційні операції приносять все більшу віддачу і що військові зусилля Росії перехопити ініціативу можуть спровокувати подальші дебати Заходу щодо допомоги Україна”, – наголосили в ISW.
Фахівці додали, що війська РФ регулярно проводили військові операції в Україні, спрямовані на формування поведінки Заходу, а не на досягнення оперативних цілей на полі бою, і оцінка розвідки США про те, що поточні російські наступальні операції не мають безпосередньої оперативної військової мети, цілком правдоподібна.
“Російські сили ще не перехопили ініціативу по всій Україні, але вони можуть спробувати досягти негайної оперативної мети, якщо вони перехоплять ініціативу”, – зауважили експерти.
Наступальні операції росіян також можуть бути пов’язані з внутрішньополітичними цілями РФ, зокрема через відповідні укази Кремля про необхідність атак.
Фахівці резюмували, що не можуть дати точну відповідь щодо того, яку ціль переслідують окупанти розпочавши осінній наступ. Однак в ISW погоджуються з розвідкою США про те, що РФ зазнала великих втрат не досягнувши значних здобутків.
- Війська РФ розпочали масовані контрнаступальні операції на двох напрямках – Авдіївському та Мар’їнському – за підтримки бронетехніки.
- Аналітики ISW зауважили, що окупанти значно посили атаки навколо Авдіївки, проте досягти вагомих результатів у наступі їм не вдалось.
15 січня президент Польщі Анджей Дуда запропонував главі Української держави Володимиру Зеленському залучити польського представника до можливих переговорів із Росією.
На вулицях столиці нарахували понад тисячу покинутих авто, переважно пошкоджених російськими обстрілами. Саме ці транспортні засоби влада міста планує почати прибирати з 16 січня.
Австралія заявила, що вдасться до “найжорсткіших дій”, якщо Росія завдасть шкоди полоненому австралійцю, котрий воював на боці України. Реакція уряду з’явилася після повідомлень про можливу загибель іноземного добровольця.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 15 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 118 бойових зіткнень.
Російський дисидент, 67-річний публіцист Олександр Скобов, звинувачений в Росії у “сприянні терористичній діяльності”, виголосив останнє слово на засіданні 1-го Західного окружного військового суду у Петербурзі. Він заявив, що Путін – це новий Гітлер та закликав “розчавити гадину”.