В ISW припустили, чому росіяни активізувались на фронті у несприятливу для атак пору року

Джерело: Інститут вивчення війни

В ISW проаналізували, чому російські окупанти почали активні наземні операції на фронті у несприятливу для подібних атак пору року.

Масштабні контрнаступальні дії російська армія розпочала 10 жовтня з метою захопити Авдіївку на Донеччині. Згодом окупанти почали активніші атаки на інших ділянках фронту на сході України, тоді як Збройні сили України почали згортати свій контрнаступ.

На думку фахівців, оскільки восени темпи контрнаступу ЗСУ знизились, російське командування вирішило не чекати сприятливих умов – як це було торік, коли окупанти наступали взимку та весною, зазнавши невдач – а одразу йти у наступ.

Аналітики додали, що рішення РФ про осінні атаки також може бути зумовлене тим, що Захід почав коливатись щодо подальшої потужної підтримки України після того, як ЗСУ влітку не змогли пробити російську оборону на Запорізькому напрямку.

“Кремль організовує тривалі інформаційні операції, спрямовані на стримування західної допомоги Україні у сфері безпеки, і російське командування, можливо, визначило, що ці інформаційні операції приносять все більшу віддачу і що військові зусилля Росії перехопити ініціативу можуть спровокувати подальші дебати Заходу щодо допомоги Україна”, – наголосили в ISW.

Фахівці додали, що війська РФ регулярно проводили військові операції в Україні, спрямовані на формування поведінки Заходу, а не на досягнення оперативних цілей на полі бою, і оцінка розвідки США про те, що поточні російські наступальні операції не мають безпосередньої оперативної військової мети, цілком правдоподібна.

“Російські сили ще не перехопили ініціативу по всій Україні, але вони можуть спробувати досягти негайної оперативної мети, якщо вони перехоплять ініціативу”, – зауважили експерти.

Наступальні операції росіян також можуть бути пов’язані з внутрішньополітичними цілями РФ, зокрема через відповідні укази Кремля про необхідність атак.

Фахівці резюмували, що не можуть дати точну відповідь щодо того, яку ціль переслідують окупанти розпочавши осінній наступ. Однак в ISW погоджуються з розвідкою США про те, що РФ зазнала великих втрат не досягнувши значних здобутків.

Міністр фінансів США Скотт Бессент прокоментував домовленості з Україною щодо надр, заявивши, що президент Володимир Зеленський “зірвав те, що мало б бути найпростішою справою у світі” під час конфлікту з американським керівництвом у Білому домі.

У Центрі протидії дезінформації заявили, що інформація про те, що російські війська нібито взяли під контроль Басівку на Сумщині – фейк. 

6 квітня президент Володимир Зеленський поінформував, що за минулий тиждень російські війська застосували проти українських міст та сіл понад 1460 керованих авіаційних бомб, майже 670 ударних дронів і більш ніж 30 ракет різних типів, з них понад два десятки – цієї ночі.

У Міноборони Росії поскаржилися на нову атаку безпілотників у трьох прикордонних з Україною регіонах. За даними російського відомства, протягом ночі 6 квітня підрозділи ППО РФ нібито збили 11 українських дронів.

Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк заявив, що “шокований” через напад російських військ на українське місто Кривий Ріг, унаслідок якого загинуло 18 осіб, серед них — дев’ятеро дітей.