В ISW спрогнозували, як нестача боєприпасів у ЗСУ вплине на ситуацію на фронті

Джерело: Інститут вивчення війни

В ISW зреагували на затримку надання Україні західної допомоги та заяву командувача оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” Олександра Тарнавського, який повідомив про згортання деяких операцій через нестачу боєприпасів.

За словами Тарнавського, українським силам по всій лінії фронту бракує 122-мм та 152-мм снарядів.

Командувач визнав, що це спонукає ЗСУ перерозподіляти артилерійські боєприпаси та змінювати військові завдання.

Про нестачу артилерійських боєприпасів у ЗСУ 18 грудня заявив також заступник міністра оборони України генерал Іван Гаврилюк.

Фахівці ISW зауважили, що від початку війни обидві сторони витратили значну частину снарядів зі своїх запасів 122-мм та 152-мм радянських часів, що спонукало їх шукати запаси за кордоном.

Росія отримала відповідну допомогу від Північної Кореї. Україна шукає підтримки серед західних союзників.

Водночас, на думку аналітиків, незрозуміло, що може стати перешкодою для України в отриманні нових 122-мм та 152-мм артилерійських снарядів.

Фахівці також нагадали, що українська армія все частіше використовує на полі бою отримані від Заходу 155-мм снаряди, тому затримки західної допомоги могли б вплинути саме на постачання цих снарядів.

Гаврилюк заявив, що зараз Україна зосереджується на внутрішньому виробництві безпілотників, щоб компенсувати дефіцит артилерії, і планує виробляти 155-мм боєприпаси в Україні разом із західними компаніями у 2024 році.

“Нестача артилерії та затримки допомоги Заходу у сфері безпеки створять невизначеність в українських оперативних планах і, ймовірно, змусять українські сили економити ресурси, що може змусити українські сили приймати жорсткі рішення щодо пріоритетності певних ділянок фронту над секторами з обмеженою територією невдачі завдають найменшої шкоди”, – вважають аналітики.

Російська служба BBC з посиланням на українських посадовців повідомила, що Україні доводиться періодично змінювати плани на 2024 рік з огляду на ситуацію на фронті. А через затримку допомоги Заходу стає важче робити військові розрахунки.

“Нестача артилерії та затримки західної допомоги, швидше за все, зменшать здатність України планувати та готуватися до цих дій. Затримки в конкретному оперативному плануванні України та забезпеченні матеріальними засобами, необхідними для підготовки до контрнаступу, ймовірно, у свою чергу призведуть до затримки проведення контрнаступальних операцій у 2024 році”, – резюмували аналітики.

У ніч проти 25 листопада російські війська на човнах здійснили висадку через річку Оскіл південніше Новомлинська на Харківщині.

У ніч проти 25 листопада російські війська атакували столицю безпілотниками. Внаслідок чергового ворожого обстрілу у Деснянському районі загорівся балкон, тоді як у Дарницькому – уламки БпЛА впали на приватну забудову.

Співробітники Volkswagen заявили про готовність відмовитись від підвищення зарплат заради майбутнього компанії.

У Малі пов’язане з “Аль-Каїдою” угруповання “Джамаат Нусрат аль-Іслам валь-Муслімін” (JNIM) влаштувало засідку на найманців російської ПВК “Вагнер”. У результаті загинули щонайменше шість вагнерівців.

У Білому домі нещодавно розглядали можливість публічного заклику до офіційного запрошення України до НАТО, проте вирішили поки що цього не робити.