В італійському місті Пенне продають будинки за ціною еспресо

Джерело: CNN

В італійському містечку Пенне, розташованому в регіоні Абруццо, з’явилася можливість придбати житло за символічну суму – всього за один євро. Так місцева влада прагне відновити історичний центр та запобігти його знелюдненню.

Мер міста Джильберто Петруччі заявив, що найближчими тижнями на продаж виставлять ще кілька таких будинків. Всього ж у центрі міста понад 40 покинутих будівель, котрі потребують нових власників.

Більшість із них колись належали сім’ям місцевих фермерів, які поїхали в пошуках світлого майбутнього деінде — особливо після Другої світової війни, коли бомбардування знищили велику частину архітектурної спадщини міста.

На відміну від інших таких програм, у Пенне покупцям не потрібно вносити заставу, а єдина вимога – відремонтувати житло протягом трьох років. Для цього місто навіть пропонує допомогу спеціальної команди архітекторів та будівельників, котрі консультуватимуть на всіх етапах реставрації.

За словами Петруччі, базовий ремонт невеликого будинку обійдеться приблизно у 20 тисяч євро. Якщо ж на одне житло претендуватимуть кілька покупців, то перевага надаватиметься тому, хто запропонує найкращий і найшвидший план реконструкції.

Пенне має багатовікову історію, що бере початок ще з часів італійського племені осків, а згодом місто було важливим центром Римської імперії.

Розташування містечка є ще однією його перевагою: воно знаходиться між Адріатичним узбережжям та гірським масивом Гран-Сассо, що робить його ідеальним місцем як для літнього відпочинку біля моря, так і для зимових гірськолижних розваг.

Пенне також славиться своєю кухнею – тут вирощують високоякісну пшеницю для пасти, а місцеві вина та оливкова олія вважаються одними з найкращих в регіоні.

Італія вже давно приваблює покупців нерухомості дешевими ініціативами. Особливо популярні ці програми на Сицилії, де містечка Муссомелі, Каммарата та Самбука вже встигли залучити сотні нових мешканців з усього світу.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.