В Італії скасували російську виставку про «відновлення» окупованого Маріуполя — МЗС 

Джерело: речник МЗС України Олег Ніколенко

На звернення української сторони мерія італійського міста Модена офіційно відкликала дозвіл на проведення пропагандистської виставки про так зване “відродження” окупованого Маріуполя.

Щиро вітаємо це рішення. Вдячні як мерії міста, так і українцям в Італії, які не дали ввести в оману італійське суспільство про наслідки російських злочинів в Маріуполі та Україні. Закликаємо і інші міста у світі не надавати майданчиків для подібних російських провокацій. Це стане важливим внеском в перемогу України над російською агресією, — зазначив Ніколенко.

Зауважимо, 4 січня посольство України в Італії звернулося до міста Модена з проханням відкликати свій дозвіл на використання залу для проведення заходу, присвяченого “відбудові Росією” зруйнованого російськими військами міста Маріуполь.

Асоціація діячів культури “Russia Emilia-Romagna” планувала 20 січня провести так звану виставку “Маріуполь.Відродження після війни”. Спікери, серед яких значився і генконсул РФ в Італії, мали розповісти про роботу окупаційної адміністрації та “швидке відновлення” знищеного вщент росіянами українського міста.

Мер Модени зазначив у заяві, що його місто не схвалило і не підтримало захід, але додав, що бронювання громадського залу відповідало місцевим статутам і що, бронюючи місце, асоціація зобов’язалася поважати “конституційні цінності”.

Згодом художник та менеджер культурних проєктів Ярослав Солоп повідомив, що так звану виставку перевели в онлайн-формат.

  • Європейський Союз після повномасштабного вторгнення РФ на територію України запровадив санкції щодо російських ЗМІ – RT і Sputnik, які підтримуються державою, проте пропагандисти шукають способи для уникнення обмежень.
  • З Молдови депортували керівника пропагандистського агентства Sputnik Віталія Денисова, заборонивши відтак йому в’їзд до країни упродовж 10 років.
  • Російські пабліки оприлюднили план просування пропагандистських наративів через мережу телеграм-каналів, замаскованих під українські, зокрема українською мовою.
  • Латвійська Національна рада з електронних ЗМІ (NEPLP) обмежила доступ у Латвії ще до п’яти сайтів, які поширюють російську пропаганду.

Протягом дня, 19 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 59 вибухів. 

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило в п’ятницю, 19 липня, що громадянина Німеччини в Білорусі засудили до смертної кари і Берлін інтенсивно спілкується з владою в Мінську щодо його долі.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 19 липня, від початку цієї доби по всій лінії фронту відбулося 101 бойове зіткнення. 

Сьогодні, 19 липня, відбувся замах на українську мовознавицю, політикиню, викладачку, доктора філологічних наук Ірину Фаріон….

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич повідомив, що внаслідок російського ракетного удару по Миколаєву вже відомо про 14 поранених, серед них четверо неповнолітніх.