В Ізраїлі вшановують пам’ять жертв нападу Хамасу

Джерело: Reuters

7 жовтня ізраїльтяни вшанували пам’ять загиблих у перші роковини атаки терористичного угруповання “Хамас”.

Церемонії та протести в Єрусалимі та на півдні Ізраїлю почалися близько 6:29 ранку, коли бойовики запустили ракети по Ізраїлю на початку атаки 7 жовтня 2023 року.

Біля будинку прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньягу в Єрусалимі близько 300 осіб на чолі з сім’ями заручників, котрі тримали фотографії своїх близьких, вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання під звуки сирени.

Ми все ще застрягли в 7 жовтня 2023 року, в одному нескінченному дні терору, страху, гніву, відчаю, – розповів Юваль Барон, чий тесть Кіт Сігел є заручником у Газі.

Водночас на місці музичного фестивалю у Реймі, де терористи вбили понад 360 осіб і десятки взяли у заручники, президент Ісаак Герцог очолив меморіальну церемонію, яка розпочалася з останнього треку, котрий прозвучав на вечірці рік тому.

Нині Сили безпеки Ізраїлю перебувають у стані підвищеної готовності по всій країні, очікуючи можливих повторних атак до роковин трагедії.

За межами ж Ізраїлю очікуються демонстрації по всьому світу проти воєнних дій у Секторі Гази.

7 жовтня 2023 року терористи Хамасу напали на Ізраїль, вбивши близько 1200 осіб та захопивши близько 250 заручників, понад сотня з яких й досі перебувають у полоні.

Військово-політичний кабінет Ізраїлю підтримав офіційне оголошення війни, оскільки ввів у дію пункт 40 Алеф. Фактично затверджено воєнний стан і, відповідно, проведення значних бойових дій.

8 жовтня президент Ірану Ебрагім Раїсі зателефонував лідеру ХАМАСу Ісмаїлу Ханії та висловив “свою вдячність” бойовикам угруповання.

Згодом протистояння поширилося на Ліван – ЦАХАЛ почав знищувати  бойовиків Хезболли.

Рівно через рік після жорстокого нападу на Ізраїль терористичного угруповання політики в різних частинах Землі згадують про жертви атаки і пропонують варіанти врегулювання близькосхідного конфлікту. Зокрема канцлер ФРН Олаф Шольц закликав не цуратися базового принципу співіснування двох держав. Метою “може бути лише створення двох держав”, в яких ізраїльтяни та палестинці можуть жити поряд у міцному світі, заявив Шольц.

Прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні зазначила, що стримана реакція на події 7 вересня 2023 року, що все частіше спостерігається у світі, свідчить про прихований антисемітизм. Вона обіцяла, що Італія, яка головує в G7, добиватиметься “негайного припинення вогню” в секторі Гази, звільнення всіх ізраїльських заручників та стабілізації ситуації на ізраїльсько-ліванському кордоні.

Глава уряду Іспанії Хосе Луїс Альбарес рішуче засудив “жахливі терористичні атаки Хамас” та закликав до припинення вогню, а також урегулювання конфлікту шляхом визнання палестинської держави.

Лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко спорядив військовим додатковий комплекс протидії засобам технічної розвідки “Ай-Петрі СВ”, зауваживши, що лише за день оператори комплексів посадили чотири ворожі розвідувальні БПЛА — Zala, два “Орлани” та Supercam. 

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 8 жовтня заходи обмеження споживання не прогнозуються. Водночас у компанії закликали споживати електроенергію ощадливо.

7 жовтня нардеп Ярослав Железняк повідомив, що у Верховній Раді зареєстрували постанову щодо виключення депутатів-утікачів зі складу комітетів.

7 жовтня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що за результатами міжурядових консультацій уряди України та Словаччини підписали чотири важливі документи, котрі охоплюють співпрацю в політичній, економічній та аграрній сферах, а також підтримку суверенітету України.

7 жовтня ізраїльтяни вшанували пам’ять загиблих у перші роковини атаки терористичного угруповання “Хамас”.