У Києві судитимуть керівника клініки і спільників. Їх звинувачують у торгівлі немовлятами

Джерело: Київська міська прокуратура

Прокурори Києва завершили розслідування і скерували до суду обвинувальний акт щодо одного з організаторів і двох членів злочинної організації, яка під прикриттям програми сурогатного материнства допомагала самотнім чоловікам із Західної Європи стати батьками.

Слідство встановило, що до організації входило 12 осіб, включаючи двох співорганізаторів – керівників медичних клінік. Один із них раніше працював в правоохоронних органах і є чинним адвокатом. Інші учасники схеми – працівники клінік, менеджери, адміністратори, перекладачі та адвокат.

Учасники схеми підшукували жінок з Харківщини із фінансовими труднощами, обманом переконуючи їх стати сурогатними матерями для іноземців. На зустрічах іноді були присутні сімейні пари, для яких нібито народжували.

Клініки отримували 50–70 тис. євро за послуги, з яких сурогатним матерям платили до 12 тис. євро. Вони надавали послуги чоловікам без дружини та обирали матір з каталогу донорів.

“Після народження дитини сурогатною матір’ю їй казали, що саме її мають офіційно записати мамою дитини, хоча від початку жінок переконували, що вони народжують дітей для сімейної пари. Далі сурогатна мама мала дати дозвіл на вивіз дитини за кордон. Якщо ж жінки не погоджувались на такі умови, їм погрожували не заплатити повну суму за їх послуги як сурогатної матері”, – зазначають правоохоронці.

Клініки не відповідали вимогам Міністерства охорони здоров’я, адже послуги мали отримувати лише подружні пари із медичними підтвердженнями.

Іноземці вивозили новонароджених дітей за межі України.

Дії організатора кваліфіковано як створення та керівництво злочинною організацією, а також вербування людей для експлуатації з використанням обману (ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 149 КК України). Йому загрожує до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Двоє інших учасників обвинувачені в участі в злочинній організації та вербуванні з метою експлуатації (ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 149 КК України).

Раніше суд виніс вироки трьом учасникам афери: двом менеджерам і адвокату, засудивши їх до 5 років позбавлення волі з 3-річним іспитовим строком.

Розслідування щодо інших підозрюваних триває. Прокуратура наклала арешт на майно підозрюваних, зокрема на будинки, автомобілі, квартири та корпоративні права клінік.

  • Американська співачка та актриса Селена Гомес зізналася, що не зможе до кінця виносити власну дитину через постійні проблеми зі здоров’ям, що означатиме, що вагітність становитиме ризик як для неї, так і для плоду.
  • Прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні заявила, що сурогатне материнство є “нелюдським” і закликала до суворіших покарань за це, зокрема штрафи до 1 мільйона доларів і двох років ув’язнення.
  • Під час промови у Ватикані Папа Римський Франциск закликав до загальної заборони сурогатного материнства, назвавши його “жалюгідним”.
  • Велике британське дослідження засвідчило, що кількість жінок, які помирають під час вагітності або невдовзі після неї, зросла до найвищого рівня за 20 років.

Міністерство Талібану з пропаганди чеснот та запобігання пороку оголосило гру в шахи харамом (гріхом).

Вчора, 9 травня, Центр боротьби з тероризмом Угорщини затримав колишнього дипломата з України в центрі Будапешта. Його звинуватили у шпигунстві та депортували з Угорщини.

Міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан під час телефонної розмови з лідерами Коаліції охочих заявив, що Туреччина готова взяти на себе відповідальність за контроль за можливим припиненням вогню в Україні.

Під час візиту до України Еммануель Макрон, Дональд Туск, Кір Стармер і Фрідріх Мерц спробували традиційні страви української кухні.

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Росія розгляне пропозицію про 30-денне припинення вогню, яку 10 травня висунули Володимир Зеленський та європейські лідери за підсумками зустрічі “коаліції охочих”.