У Києві судитимуть керівника клініки і спільників. Їх звинувачують у торгівлі немовлятами

Джерело: Київська міська прокуратура

Прокурори Києва завершили розслідування і скерували до суду обвинувальний акт щодо одного з організаторів і двох членів злочинної організації, яка під прикриттям програми сурогатного материнства допомагала самотнім чоловікам із Західної Європи стати батьками.

Слідство встановило, що до організації входило 12 осіб, включаючи двох співорганізаторів – керівників медичних клінік. Один із них раніше працював в правоохоронних органах і є чинним адвокатом. Інші учасники схеми – працівники клінік, менеджери, адміністратори, перекладачі та адвокат.

Учасники схеми підшукували жінок з Харківщини із фінансовими труднощами, обманом переконуючи їх стати сурогатними матерями для іноземців. На зустрічах іноді були присутні сімейні пари, для яких нібито народжували.

Клініки отримували 50–70 тис. євро за послуги, з яких сурогатним матерям платили до 12 тис. євро. Вони надавали послуги чоловікам без дружини та обирали матір з каталогу донорів.

“Після народження дитини сурогатною матір’ю їй казали, що саме її мають офіційно записати мамою дитини, хоча від початку жінок переконували, що вони народжують дітей для сімейної пари. Далі сурогатна мама мала дати дозвіл на вивіз дитини за кордон. Якщо ж жінки не погоджувались на такі умови, їм погрожували не заплатити повну суму за їх послуги як сурогатної матері”, – зазначають правоохоронці.

Клініки не відповідали вимогам Міністерства охорони здоров’я, адже послуги мали отримувати лише подружні пари із медичними підтвердженнями.

Іноземці вивозили новонароджених дітей за межі України.

Дії організатора кваліфіковано як створення та керівництво злочинною організацією, а також вербування людей для експлуатації з використанням обману (ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 149 КК України). Йому загрожує до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Двоє інших учасників обвинувачені в участі в злочинній організації та вербуванні з метою експлуатації (ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 149 КК України).

Раніше суд виніс вироки трьом учасникам афери: двом менеджерам і адвокату, засудивши їх до 5 років позбавлення волі з 3-річним іспитовим строком.

Розслідування щодо інших підозрюваних триває. Прокуратура наклала арешт на майно підозрюваних, зокрема на будинки, автомобілі, квартири та корпоративні права клінік.

  • Американська співачка та актриса Селена Гомес зізналася, що не зможе до кінця виносити власну дитину через постійні проблеми зі здоров’ям, що означатиме, що вагітність становитиме ризик як для неї, так і для плоду.
  • Прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні заявила, що сурогатне материнство є “нелюдським” і закликала до суворіших покарань за це, зокрема штрафи до 1 мільйона доларів і двох років ув’язнення.
  • Під час промови у Ватикані Папа Римський Франциск закликав до загальної заборони сурогатного материнства, назвавши його “жалюгідним”.
  • Велике британське дослідження засвідчило, що кількість жінок, які помирають під час вагітності або невдовзі після неї, зросла до найвищого рівня за 20 років.

Троє суддів Міжнародного кримінального суду подали позов проти Дональда Трампа та його адміністрації через санкції, запроваджені проти них минулого року. Вони стверджують, що обмеження були незаконними й мали на меті покарати суддів за їхні рішення.

Канадсько-бельгійський електронний музикант Apashe оголосив про повернення до Києва з концертом 28 серпня. Артист заявив, що давно хотів знову виступити в Україні, а свій гонорар передасть фонду Children of Heroes.

“Рада миру” щодо Гази, створена за ініціативою Дональда Трампа, збереться 30 червня на Кіпрі, щоб обговорити подальшу стратегію. За словами посадовців, робота структури сповільнилася через війну з Іраном, проблеми з фінансуванням і невизначеність щодо її міжнародного статусу.

Міністр оборони Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що США наразі не вимагають від Тель-Авіва виведення військ із південного Лівану. Така заява пролунала на тлі переговорів у Вашингтоні, де Ліван наполягає на поверненні контролю над своїми південними територіями.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна продовжує відповідати на російські атаки по містах і селах ударами по об’єктах, які забезпечують війну РФ. За його словами, українські сили вже уражають арсенали, виробництва, логістику, енергетичні й комунікаційні об’єкти ворога.