В Мюнхені Зеленський зустрівся з президентом Чехії

Джерело: Володимир Зеленський/Telegram

У межах участі в Мюнхенській конференції з питань безпеки в суботу, 17 лютого, президент України Володимир Зеленський провів зустріч із президентом Чеської Республіки Петром Павелом.

Зеленський подякував Чехії за допомогу Україні та підтримку Формули миру.

Фото: ОП

Глави держав обговорили актуальні потреби українських військ на фронті, зокрема артилерійські системи і снаряди.

Зеленський та Петр Павел наголосили на посиленні співпраці ОПК двох країн та спільного виробництва озброєнь.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.