В НАТО прокоментували падіння уламків російського безпілотника в Румунії
Джерело: Reuters
Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.
Міністерство оборони Румунії повідомило, що виявило фрагменти російського безпілотника Geran 1/2 поблизу села Плауру в ніч з вівторка на середу після російської атаки дронів.
Коментуючи повідомлення про уламки, речник НАТО заявив, що ознак навмисної атаки на територію Альянсу немає.
“Хоча у НАТО немає інформації про навмисний напад Росії на територію Альянсу, ці дії є безвідповідальними та потенційно небезпечними”, — йдеться в заяві речника.
Пошуки інших фрагментів тривають, і всі місця, куди могли впасти безпілотники, “перебували за межами житлових районів, і жодні елементи інфраструктури не були пошкоджені”, йдеться в повідомленні.
- У Румунії заявили, що увечері 28 березня виявили фрагменти, схожі на безпілотник, на фермі поблизу річки Дунай і кордону з Україною.
- 24 березня російська ракета о 5:23 (за київським часом) порушила повітряний простір Польщі в районі населеного пункту Осердув Люблінського воєводства і пробула в ньому 39 секунд.
- У Румунії розпочали розслідування за фактом прольоту трьох невідомих БпЛА над військовою авіабазою у ніч на 16 квітня.
Запроваджені місяць тому адміністрацією Джо Байдена нафтові санкції проти Росії поступово дають результат, підриваючи російські доходи від експорту нафти. Оскільки китайські переробники зменшили закупівлі через санкції та логістичні проблеми, а ставки фрахту для суден зросли в рази, російським постачальникам доводиться вкотре знижувати ціни.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 11 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 90 бойових зіткнень.
Міністерство оборони Сирії відмовило російським військовим у допуску на базу флоту у Тартусі. Колону з 30 вантажівок з ракетним озброєнням, що висунулася вранці з авіабази Хмеймім, зупинили військовослужбовці країни.
11 лютого у Міноборони повідомили про початок проєкту “Контракт 18-24” – добровільну ініціативу для українців вікової категорії 18-24 роки, котра готова приєднатися до Сил оборони на один рік.
Заступник міністра оборони бригадний генерал юстиції Сергій Мельник під час робочої зустрічі з уповноваженим з питань захисту української мови Тарасом Кремінем заявив, що держава має сприяти всебічному поширенню української мови в міжособистісному спілкуванні військовослужбовців.