В Офісі президента анонсували зміну комунікації з журналістами
Джерело: Дмитро Литвин у коментарі Детектор медіа
Офіс Президента України змінює підхід до комунікації Володимира Зеленського з медіа. Відтепер після закордонних зустрічей президента відбуватимуться не лише протокольні зйомки, а й брифінги та зум-конференції із журналістами, які залишаються в Києві.
За словами радника президента з питань комунікацій Дмитра Литвина, новий формат запровадили у відповідь на запит суспільства щодо більшої відкритості. Зокрема, під час візиту Зеленського в ОАЕ вперше відбулася зум-конференція з київськими журналістами. Тоді як під час Мюнхенської конференції медіа отримали можливість бути присутніми на брифінгу в переговорній кімнаті.
Також у Києві запровадили регулярні брифінги після зустрічей із закордонними лідерами. Литвин зазначив, що після нинішнього відрядження планується ще один формат комунікації глави держави з медіа.
Щодо відбору журналістів на такі заходи, ОП прагне залучати представників різних аудиторій – як українських, так і міжнародних ЗМІ, традиційні інформагентства, а також нові медіа.
За організаційними питаннями участі в заходах або інтерв’ю з президентом медійникам потрібно звертатися до генеральної директорки Директорату з питань інформаційної політики ОП Ірини Побєдоносцевої.
Зауважимо, у грудні 2024 року Комітет захисту журналістів у листі до президента Володимира Зеленського закликав вжити заходів для забезпечення вільної роботи журналістів й медіа, та разом з тим, покарання відповідальних за залякування журналістів.
- Додамо, 248 депутатів у першому читанні проголосували за законопроєкт №12111 “Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності медіа”.
- Верховна Рада України не підтримала законопроєкт про злив інформації з державних реєстрів. Згідно з проєктом, за розголошення даних із цих реєстрів передбачалося ув’язнення до 8 років.
- Національна рада з питань телебачення і радіомовлення вкотре закликала українські медіа та медійників до морально-етичних норм та журналістських стандартів у висвітленні війни.
Протягом чотирьох днів Індія та Пакистан вели найінтенсивніші бої за минулі десятиліття: у хід пішли винищувачі, ракети та ударні дрони. Все завершилося так само раптово, як і почалося — перемир’ям, досягнутим завдяки дипломатичному марафону та телефонним переговорам.
У Лівії розпочалися жорсткі бої між збройними угрупованнями з Місрати та Тріполі. На вулиці міста вивели бронетехніку та танки. Загострення почалося після вбивства польового командира Абдула Гані аль-Кіклі (Геніва). Міністерство внутрішніх справ закликало цивільних залишатися вдома.
Попри західні санкції, Російська Федерація продовжує отримувати імпортну будівельну і важку техніку — бульдозери, екскаватори, грейдери, трактори, крани й ратраки. Цього разу постачання здійснюються через територію Грузії.
Як свідчать результати дослідження ринку праці, проведеного спільно швейцарською організацією Helvetas Swiss Intercooperation, Державною службою зайнятості та Федерацією роботодавців України, до рейтингу найбільш потрібних серед роботодавців в Україні потрапили переважно робітничі професії.
12 травня суд у Лондоні засудив майже до 11 років позбавлення волі лідера російського шпигунського угруповання у Великій Британії, яке здійснювало стеження для Кремля.