В ООН стурбовані «відсутністю налагодженої системи» повернення українських дітей з РФ

Джерело: The Guardian

9 жовтня Офіс ООН з прав людини заявив, що стурбований відсутністю системи повернення українських дітей, примусово депортованих до Росії після повномасштабного вторгнення Москви в Україну минулого року. Також зауважується, що ті, кого вже вдалося повернути, повідомили про жорстоке поводження.

Україна ідентифікувала та перевірила дані майже 20 тисяч дітей, вивезених до Росії під час повномасштабної війни.

Наразі країна репатріювала понад 400 дітей, одначе, поки що немає точних даних про кількість незаконно депортованих маленьких українців, оскільки ускладнено доступ до тимчасово окупованих територій на півдні та сході.

УВКПЛ, як і раніше, серйозно стурбоване тим, що не існує налагодженої системи повернення українських дітей, які були незаконно вивезені до окупованих територій або до Російської Федерації, – зазначила Нада Аль-Нашіф, заступниця верховного комісара ООН з прав людини прав людини.

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.

Литовська митниця повідомляє, що до 11 березня 2024 року автомобілі з російськими номерами мають покинути територію Литви та всю територію Євросоюзу.