У Польщі відреагували на українське ембарго на польські продукти
Джерело: Polsat News
У понеділок, 18 вересня, Україна повідомила, що готує заборону на імпорт овочів і фруктів з Польщі та планує скаржитися на Польщу, Угорщину та Словаччину до Світової організації торгівлі. 20 вересня прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький відреагував на українське ембарго.
“Ми першими багато зробили для України, тому очікуємо розуміння наших інтересів. Ми будемо відстоювати свої інтереси з усією рішучістю. Це означає, що, звісно, ми поважаємо всі проблеми з українського боку, але для нас інтереси нашого фермера є найважливішими”, – сказав Моравецький.
Він зазначив, що Польща не згідна з будь-якими процедурами чи судовими позовами проти них, тому що “це означає, що українська влада не розуміє дестабілізації польського аграрного ринку”.
Моравецький сказав, що Польща готова розширити заборону на ввезення продукції з України, якщо Україна продовжуватиме “загострення конфлікту”.
“Я попереджаю українську владу, тому що якщо вони таким чином загострять конфлікт, ми додамо більше продуктів до заборони на ввезення до Польщі”, – сказав він.
Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Качка в середу, 20 вересня, сказав:
“Я очікую, що ми не будемо вводити ембарго (на польські продукти)”.
За його словами, “це останній пункт у плані дій, який ми оберемо. Перший пункт – це пошук домовленостей”.
- Уряд Польщі та уряд Угорщини 15 вересня заявили, що запровадять власні обмеження на імпорт українського зерна, оскільки фермери в країнах неодноразово скаржилися на перенасичення продуктами, яке призвело до їхнього банкрутства.
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль прокоментував намір Польщі продовжити заборону на імпорт українського зерна й заявив, що Україна буде змушена звернутись до арбітражу Світової організації торгівлі (СОТ) щодо компенсації збитків за порушення норм Генеральної угоди з тарифів і торгівлі.
- Прем’єр-міністр Ніколай Дєнков порівняв з терористами фермерів, які планують влаштувати блокади по всій країні через скасування заборони на імпорт українського зерна. Він сказав, що заяви аграріїв про нібито відсутність підтримки з боку держави є “абсолютно неспроможними”.
- У Болгарії парламентський комітет з питань економічної політики та інновацій прийняв проєкт рішення щодо позиції країни про продовження профілактичних заходів щодо імпорту деяких товарів з України після 15 вересня.
- Міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус заявив, що п’ять країн ЄС, де до 15 вересня діє заборона на імпорт українського збіжжя (Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, Болгарія), мають різні погляди на продовження заборони на імпорт українського агропродовольства.
Вдень, 15 вересня, російські військові завдали удару по багатоповерхівці у Харкові. Голова ОВА Олег Синєгубов надав оновлену інформацію щодо обстрілу.
Афганські жінки заявляють, що надії на пом’якшення суворих обмежень, запроваджених Талібаном, остаточно зникли після введення нових законів. Наприкінці серпня оприлюднили новий релігійний кодекс, який заборонив жінкам підвищувати голос, читати Коран публічно та дивитися на чоловіків, окрім своїх чоловіків або родичів.
Близько 15:20 російські військові завдали удару по багатоповерхівці у Харкові. Станом на момент написання новини відомо про щонайменше 28 постраждалих.
У російському полоні на сьогодні перебувають близько 700 бійців полку “Азов”, розповіла керівниця патронатної служби бригади Олена Толкачова. За її словами, кількість полонених становить приблизно 680 осіб, але конкретизувати точну цифру складно через відсутність повної інформації.
Глава фракції “Євросолідарності” Петро Порошенко під час зустрічі з міністром закордонних справ Польщі Радославом Сікорським закликав до зміцнення “повітряного щита” над Україною.