В Раду внесли законопроєкт щодо штрафів за прослуховування російської музики

Джерело: пресслужба Верховної Ради України

У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт №9547, в якому пропонують ввести штрафи за використання російської музики у громадських місцях.

19 червня 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки національного музичного продукту та обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора”. 

“Причини внесених змін очевидні, адже музичний продукт держави-агресора може впливати на сепаратистські настрої населення, створюючи ілюзію привабливості російської ідентичності, наявності спільних інтересів, відмінних від інтересів решти населення України, породжуючи ціннісні суперечності”, – зазначено в пояснювальній записці.

Проте, відомо, що часто є випадки, коли згадані заборони ігнорують. 

“Із медіа стають відомі ганебні факти, коли у закладах харчування та надання послуг відтворюються музичні твори, виконання яких заборонено чинним законодавством України, надаються послуги караоке, в репертурі яких містяться два такі твори, тощо. Або ж виконуються музичні твори, авторами чи виконавцями (співаками) є особи, внесені до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці”, – зазначено в матеріалі.

Тому в законопроєкті № 9547 пропонується внести зміни до статті 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення та доповнити статтю.  Встановити відповідальність у вигляді штрафу за публічне виконання, публічний показ, публічну демонстрацію, публічне сповіщення у закладах торгівлі, громадського харчування, сфери послуг, музичних фонограм, відеограм, музичних кліпів, їх елементів, інших творів, розповсюдження яких заборонено. 

Сума штрафів: 

  • від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – від 5 100 до 8 500 гривень.
  • за повторне порушення – від 1000 до 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – від 17 000 до 25 500 гривень.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.