В РФ намагались затримати італійських журналістів, які зняли репортаж про Курськ

Джерело: Sky News

Двох італійських журналістів, які зняли телерепортаж з підконтрольних Україні районів Курська, намагались затримати МЗС РФ. Однак вони повертаються до Італії задля “особистої безпеки”.

Минулого тижня команда RAI з чотирьох осіб, яка працювала під супроводом українських військових, підготувала перший репортаж іноземних ЗМІ зі російського міста Суджа. 

Однак вчора міністерство закордонних справ Росії викликало пані посла Італії Сесилію Піччіоні через нібито “незаконний перетин кордону” знімальною групою RAI. Вона пояснила російській владі, що RAI та їх команда новин діяли незалежно та автономно. 

Відомо, що РФ планувала порушити проти двох журналістів кримінальні справи.

“Компанія вирішила змусити журналістку Стефанію Баттістіні та оператора Сімоне Трайні тимчасово повернутися до Італії виключно для забезпечення особистої безпеки”, — йдеться в повідомленні RAI. 

Вони додали, що спроба Москви притягнути до суду журналістів є неприйнятною.

“Журналістика не є злочином. Репортажі не робляться за попередніми дозволами”, — йдеться у спільній заяві профспілки RAI Usigrai та національної спілки преси Італії FNSI. 

Завтра двоє репортерів мають вилетіти назад до Мілану в Італію.

У грудні міністри сільського господарства України та Польщі мають намір провести переговори стосовно ситуація на сільськогосподарських ринках.

Сполучені Штати Америки мають намір щотижня відправляти Україні партії озброєння, щоб встигнути використати залишок у 7,1 млрд доларів до завершення каденції чинного президента Джо Байдена.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп обрав лояльних до своєї політики осіб із невеликим досвідом на кілька ключових посад, приголомшивши деяких союзників і давши зрозуміти, що він серйозно налаштований на зміну.

Печерський районний суд міста Києва 13 листопада переніс розгляд справи митрополита УПЦ Московського патріархату, колишнього намісника Києво-Печерської лаври Павла (Лебедя), котрий обвинувачується у виправдовуванні російської військової агресії проти України.