В РФ сповільнилося промислове зростання

Джерело: росЗМІ

В РФ сповільнилося зростання промислового виробництва у червні до 6,5% з 7,1% у річному вираженні. Одначе, згідно з даними росстату, більш інформативним є зростання за місяць з винятком сезонного та календарного факторів. Наголошується, що у червні його не було: індекс промвиробництва не змінився після зростання на 0,7% у травні та 1,7% у квітні.

Тобто тут абсолютна стагнація, — робить висновок директор з інвестицій “Локо инвест” Дмитро Польовий. Його оцінка за секторами: видобуток скоротився на 0,2% після зростання на 0,9% у травні, обробні виробництва зросли на 0,2% проти 0,6%, в енергетиці/ЖКГ — спад на 0,1% (+ 0,8% у травні), “іншими словами, трималася лише обробка”.

Однак, перегріта промисловість не може продовжувати зростання навіть за тризмінної роботи оборонних підприємств, коментують аналітики.

Ми не знаємо, який потенціал подальшого нарощування випуску танків і ракет. Але знаємо, що ще більше збільшити цей випуск можна лише шляхом подальшого знекровлення кадрів інших галузей економіки.

Тож зауважується, що нині ресурсу на шляху зростання інших галузях в РФ майже не залишилося. До давно відомого дефіциту кадрів (безробіття щомісяця оновлює історичні мінімуми) додалася ще виробничих потужностей.

Проведений ЦБ РФ моніторинг підприємств показав, що у ІІ кварталі завантаження виробничих потужностей становило максимальні весь час спостережень (з 2002 року) 80,9%. Вільні потужності, найімовірніше, є у видобутку, але тут зовнішній попит продовжується стискатися через санкції Заходу.

Відновне зростання економіки, при якому задіяні вільні ресурси, робоча сила та виробничі потужності, які простоювали під час спаду, близьке до завершення, пояснювала голова ЦБ Ельвіра Набіулліна рішення підвищити ставку відразу на 100 пунктів. Вона вказувала якраз на мінімальне безробіття та максимальне завантаження потужностей.

Зауважимо, у 2022 році Росія стала свідком безпрецедентного чистого відтоку капіталу на суму 239 мільярдів доларів США. Відтік капіталу означає  переміщення активів з країни.

Раніше повідомлялося, що дефіцит бюджету Росії підскочив у перші два місяці 2023 року, проте видатки демонструють ознаки повільнішого зростання на тлі війни проти України.

Американська акторка Алісса Мілано, відома за роллю Фібі у серіалі “Всі жінки – відьми”, та дворазова лауреатка премії “Оскар” за головні жіночі ролі у фільмах “Хлопці не плачуть” та “Крихітка на мільйон доларів” Гіларі Свенк стали амбасадорками фандрайзингової платформи UNITED24.

28 травня слідчий суддя ВАКС застосував до ексзаступника керівника Офісу Президента України запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 10 мільйонів гривень.

У Сінгапурі до 20 днів ув’язнення засудили 31-річного чоловіка, який недбало ставився до 43 котів у порожній квартирі.

Україна також може використати західну зброю для нападу на російські позиції в Росії, звідки атакують країну, спільно заявили канцлер ФРН Олаф Шольц та президент Франції Емманюель Макрон 28 травня.

За даними NASA, північне сяйво в небі над Північною Америкою та Європою у травні, ймовірно, було найсильнішим за останні століття.