В російському полоні залишається понад 400 жінок-військових – Лубінець
Джерело: Радіо Свобода, Дмитро Лубінець
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець активно веде переговори з Росією щодо обміну українських військовополонених, зокрема жінок.
“Неодноразово ми порушували питання, я особисто спілкування з Москальковою (омбудсмен РФ – ред.) для того, щоб організувати окремий обмін для повернення саме жінок”, – розповів омбудсман.
Він також зазначив, що з організацією обміну допомагають представники з Об’єднаних Арабських Еміратів.
“Дві категорії, які є пріоритетними для повернення: тяжкопоранені військовополонені і жінки. За нашою інформацією, понад 400 українських жінок у статусі військовополонених залишаються в російському полоні”, – додав Лубінець.
Раніше в Україну повернулося 108 жінок-військовополонених.
- Правоохоронці зараз розслідують 28 кримінальних справ за фактом убивства 62 українських військових після того, як вони здалися в полон.
- Український прикордонник Вʼячеслав розповів про півтора року катувань, розстрілів та нелюдських умов утримання у російському полоні.
- Президент України Володимир Зеленський в суботу, 29 червня, повідомив, що за час війни з російського полону в Україну вдалось повернути вже 3 310 людей.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.