В російському полоні залишається понад 400 жінок-військових – Лубінець
Джерело: Радіо Свобода, Дмитро Лубінець
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець активно веде переговори з Росією щодо обміну українських військовополонених, зокрема жінок.
“Неодноразово ми порушували питання, я особисто спілкування з Москальковою (омбудсмен РФ – ред.) для того, щоб організувати окремий обмін для повернення саме жінок”, – розповів омбудсман.
Він також зазначив, що з організацією обміну допомагають представники з Об’єднаних Арабських Еміратів.
“Дві категорії, які є пріоритетними для повернення: тяжкопоранені військовополонені і жінки. За нашою інформацією, понад 400 українських жінок у статусі військовополонених залишаються в російському полоні”, – додав Лубінець.
Раніше в Україну повернулося 108 жінок-військовополонених.
- Правоохоронці зараз розслідують 28 кримінальних справ за фактом убивства 62 українських військових після того, як вони здалися в полон.
- Український прикордонник Вʼячеслав розповів про півтора року катувань, розстрілів та нелюдських умов утримання у російському полоні.
- Президент України Володимир Зеленський в суботу, 29 червня, повідомив, що за час війни з російського полону в Україну вдалось повернути вже 3 310 людей.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.