В США пересаджена від свині нирка прижилася в тілі людини
Джерело: Associated Press
Хірурги пересадили свинячу нирку людині з мертвим мозком і понад місяць вона працювала нормально. Такий критичний крок до операції нью-йоркська команда сподівається згодом спробувати на живих пацієнтах.
Вчені по всій країні намагаються навчитися використовувати органи тварин для порятунку людських життів.
Останній експеримент відзначає найдовше функціонування нирки свині в тілі людини – понад місяць. Дослідники збираються відстежувати роботу нирок протягом другого місяця.
“Чи справді цей орган буде працювати як людський? Поки що виглядає що так. Це виглядає навіть краще, ніж людська нирка”, — сказав доктор Роберт Монтгомері, директор Інституту трансплантації Нью-Йоркського університету.
Імовірність того, що свинячі нирки одного разу можуть допомогти зменшити нестачу органів для трансплантації, переконала сестру Моріса Міллера з Нью-Йорку пожертвувати його тіло для експерименту. Він раптово помер у віці 57 років від раніше недіагностованого раку мозку, що виключає звичайне донорство органів.
“Я боролася з цим. Але йому подобалося допомагати іншим, і я думаю, це те, чого хотів би мій брат. Тому я запропонував їм свого брата. Він буде в медичних книгах і житиме вічно”, — розповіла про своє рішення його сестра Мері Міллер-Даффі.
Спроби трансплантації від тварини людині або ксенотрансплантації десятиліттями зазнавали невдачі, оскільки імунна система людини атакувала чужорідну тканину. Зараз дослідники використовують генетично модифікованих свиней, щоб їхні органи краще відповідали людському тілу.
Минулого року за спеціальним дозволом регуляційних органів хірурги Університету Меріленда пересадили генно-відредаговане серце свині вмираючому чоловіку, у якого більше не було інших варіантів лікування. Він вижив, проте через два місяці орган відмовив з невідомих причин, але це дало новий досвід для майбутніх спроб.
Понад 100 000 пацієнтів перебувають у національному списку трансплантації, і тисячі помирають щороку так і не дочекавшись своєї черги.
- У новому дослідженні вчені виявили, що використання оливкової олії замість жирів, таких як маргарин, оливкова олія та майонез, може знизити ризик смерті від деменції на 28 %.
- Згідно з дослідженням, опублікованим 11 серпня, імунна реакція може бути сильнішою, якщо ваш бустер буде введений у ту саму руку, що й ваше останнє щеплення від Covid-19.
- Нове наукове дослідження показує, що використання соціальних мереж може принести користь психічному здоров’ю. Дослідники з Оксфордського університету виявили, що немає жодних доказів того, що використання Facebook шкодить людині.
22 листопада Кабінет міністрів України ухвалив рішення, яке дозволить залучити 4,8 мільярда доларів від Світового банку в рамках проєкту “Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні” (PEACE in Ukraine).
Політична асамблея Європейської народної партії одноголосно ухвалила Резолюцію на підтримку України, яку вніс п’ятий Президент України та лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко.
56-річна киянка отримала вирок за вбивство кота.
Сухопутна частина ворожого угруповання, що бере участь у бойових діях проти України, становить майже 580 тисяч російських військових.
Суд виніс вирок закарпатському депутату, який торік у грудні підірвав гранати у залі сільради. Він проведе за ґратами решту життя.