В США успішно випробували гіперзвукову ракету
Джерело: Міністерство оборони США
В США нещодавно завершили успішне випробування звичайної гіперзвукової ракети з космодрому у Флориді.
“Це випробування ґрунтується на кількох льотних випробуваннях, в яких звичайний гіперзвуковий планер досяг гіперзвукової швидкості на цільових відстанях, і демонструє, що ми можемо передати цю здатність в руки бойовиків”, – сказала міністерка армії Крістін Вормут.
Це друге успішне комплексне льотне випробування All Up Round (AUR) цього року і перше бойове випробування системи гіперзвукової зброї великої дальності з використанням центру управління батареї і транспортерної пускової установки.
В Пентагоні повідомляють, що гіперзвукові системи здатні літати зі швидкістю, що в п’ять разів перевищує швидкість звуку (5 Махів). Це забезпечують поєднання швидкості, дальності, маневровості і висоти польоту, що дає змогу швидко і з високим ступенем живучості уражати цілі, які мають критичний час і добре обороняються.
“Реактивність, маневровість і живучість гіперзвукової зброї не має собі рівних у порівнянні з традиційними ударними засобами для точного наведення на ціль, особливо в умовах заборони доступу/заборони зони”, – сказав генерал-лейтенант Роберт А. Раш.
- Агентство протиракетної оборони США вперше успішно перехопило балістичну ракету середньої дальності, запущену з повітря, під час випробування біля узбережжя Гуама, повідомили в Пентагоні.
- В Австралії здійснили перший запуск американської ракети Tomahawk. Країна третьою у світі після США та Великої Британії придбала та випробувала ці ракети.
- Естонська компанія оборонної промисловості Frankenburg Technologies наступного року почне випробування розроблених нею зенітних ракет на території України.
Центральне розвідувальне управління (ЦРУ) стало першим великим агентством національної безпеки, яке запропонувало всім своїм співробітникам викуп за умови добровільного звільнення. Це рішення ухвалено в рамках ініціативи президента США Дональда Трампа, спрямованої на скорочення штату федерального уряду.
У ніч на 5 лютого (з вечора 4 лютого) російські окупаційні війська атакували Україну двома ракетами та понад сотнею безпілотників.
Британець, який працював медиком-добровольцем в Україні, наприкінці січня втратив руку та ногу внаслідок російської атаки у Покровську.
Офіційні особи РФ виправдовують рішення Кремля не оголошувати мобілізацію в країні, навіть попри те, що шукати добровольців для участі у війні стало важче.
Президент США Дональд Трамп заявив про “дуже конструктивні” перемовини щодо України наголосивши, що “зробить все”, аби припинити війну.