В TikTok опублікували відео, створене ШІ, на якому хлопчик розповідає про те, як його вбили

Джерело: Sky news
TikTok попросили вибачитися перед сім’єю Джеймса Балджера за поширення “страшних” відео, згенерованих штучним інтелектом (ШІ), на яких хлопчик розповідає подробиці своєї смерті.
12 лютого 1993 року хлопчика викрали з торгового центру у Великій Британії в графстві Мерсісайд Джон Венейблс і Роберт Томпсон, яким на той час було по 10 років. Хлопці катували дитину, а потім вбили.
Камера відеоспостереження показує, як Джеймса (ліворуч) ведуть у торговий центр перед тим, як його вбили.

Фото: Sky news
Вбивці Венейблс і Томпсон, були засуджені до довічного ув’язнення, але у 2001 році звільнені за ліцензією з новими іменами.
Венейблса знову відправляли до в’язниці у 2010 і 2017 роках, останній раз за зберігання непристойних зображень дітей. У 2020 році йому відмовили в умовно-достроковому звільненні.
На відео, яке опублікували в TikTok, анімували фотографію дитини та згенерували його голос і він розповідає про свою смерть.
TikTok видалив відео через порушення правил мережі.
Мати хлопчика, Деніз Фергюс, повідомила, що відео “небезпечне” і вимагала їх видалити.
Кім Дарбі, голова Меморіального тресту Джеймса Балджера, розповіла, що на платформі було понад 100 подібних відео і деякі все ще є.
“Це абсолютно шокуюче. Деніз не проти, коли люди говорять про Джеймса і про те, що сталося, тому що це підвищує обізнаність, особливо для молодого покоління, але це перейшло межу. TikTok повинен принести їй особисті вибачення та запевнити, що їх усіх буде видалено”, – зазначила Кім.
TikTok заявив, що “на нашій платформі немає місця для тривожного контенту такого характеру”, а “синтетичні” засоби масової інформації, які показують образи молодих людей, заборонено та буде видалено.
- У TikTok стала доступною функція публікації текстового супроводу до відео та серії фотографій. Ймовірно, китайська компанія теж долучилася до перегонів протистояння з Twitter.
- У TikTok набув популярності тренд зі стрибків із човна на високій швидкості. У штаті Алабама вже загинули четверо людей, оскільки під час виконання завдання зламали собі шию.
- Діти ще більше залежать від соціальних мереж, аніж ми думаємо: для них єдине прийнятне середовище існування – це середовище, налаштоване алгоритмами, які пропонують їм персоналізований контент.
Гурт Ziferblat із піснею “Bird of Pray”, що представляв Україну на цьогорічному Євробаченні, посів 9 місце у фіналі конкурсу, який відбувся у ніч з 17 на 18 травня у швейцарському Базелі.
Державний секретар США Марко Рубіо в інтерв’ю CBS повідомив, що президент Дональд Трамп планує якнайшвидше зустрітися з лідером Росії Володимиром Путіним.
Гурт Ziferblat після виступу у фіналі “Євробачення-2025” у Базелі поділився першими враженнями та висловив вдячність українцям за підтримку.
Китайський стартап Synyi AI відкрив у Саудівській Аравії першу у світі клініку, де штучний інтелект ставить діагнози та виписує рецепти пацієнтам.
Український співак Melovin до Міжнародного дня боротьби з гомофобією, біфобією і трансфобією нагадав про свою бісексуальність та додав, що 17 травня для нього — це передусім день особистої гідності.