В Україні через негоду, бойові дії і технологічні порушення без світла 492 населені пункти

Джерело: Міненерго

У Міненерго повідомили про ситуацію в енергосистемі України станом на ранок 8 грудня.

Згідно з даними, у країні з різних причин – негода, бойові дії, технологічні порушення – знеструмлено 492 населені пункти. Загалом ситуація в регіонах наступна:

Дніпропетровська область – через несприятливі метеоумови знеструмлено 13 населених пунктів – 2 тисячі абонентів.

Донецька область – через обстріли знеструмлено 56 населених пунктів (22,5 тисячі споживачів). Водночас під’єднано 11 населених пунктів (22,7 тисячі споживачів), знеструмлених раніше.

Запорізька область – без напруги з технічних причин станом на 9:00 – 15 населених пунктів (5 тисяч точок обліку). Через бойові дії залишаються без світла 63 населених пункти (близько 26 тисяч споживачів).

Львівська область – з технічних причин увечері минулої доби знеструмлювалися 13,8 тисячі споживачів. Усіх під’єднано впродовж години.

Миколаївська область – станом на 9:00 годину через негоду відключилися близько 200 абонентів. Тривають роботи з відновлення електропостачання.

Сумська область – унаслідок обстрілів без світла залишаються 56 населених пунктів – 2,5 тисячі точок обліку.

Харківська область – внаслідок обстрілу знеструмлено споживачів в обласному центрі і 3 населених пункти в області. Масштаб пошкоджень уточнюється. Вдалося заживити 34 клієнти. Всього без електроенергії залишається 68 населених пунктів, це 16,2 тисячі споживачів.

Херсонська область – в обласному центрі заживили 43 абоненти, всього в місті знеструмлено 4,6 тисячі абонентів. В області залишаються без напруги 45 населених пунктів (понад 26 тисяч точок обліку).

Чернігівська область – станом на 9:00 годину в області внаслідок бойових дій без напруги – 19 населених пунктів (1,6 тисячі точок обліку), через технічні причини відключено 2 населених пункти (47 абонентів).

У Міненерго наголосили, що ситуація в енергосистемі України стабільна та контрольна. Застосування графіків відключень електроенергії не передбачається.

  • Станом на ранок 7 грудня зафіксовано дефіцит в енергосистемі України. Для збалансування системи Україна з 11 до 19 застосовуватиме аварійну допомогу зі Словаччини, Польщі та Румунії.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що уряд під час засідання 27 лютого ухвалив постанову, яка поширює електронну чергу і на водіїв легкових автомобілів.

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін повідомив, що ситуація під Авдіївкою “дуже складна”, проте українські підрозділи “втілюють контратакуючі заходи”.

Через потепління споживання електроенергії продовжує знижуватися, зокрема сезонне підняття води в річках та сонячна погода сприяють роботі гідро- та електростанцій на ВДЕ.

У Львівському районі, 26 лютого, сталася аварія з машиною евакуації, яка перевозила загиблих військових. Внаслідок цієї події загинули троє людей, ще троє отримали поранення. Причиною аварії було те, що винуватець був у нетверезому стані.

Європейський парламент підтримав надання Україні пакету допомоги на суму 50 мільярдів євро. Кошти частинами будуть надані Україні протягом 2024-2027 років.