В Україні циркулюють 17 субваріантів COVID-19, підтипів штаму «Омікрон» — МОЗ

Джерело: МОЗ України

Зараз на території України циркулюють 17 субваріантів штаму “Омікрон”. Від початку 2022 року саме цей штам фактично витіснив інші COVID-штами, зокрема “Дельту” та “Альфу”.

За перебігом захворювання штам “Омікрон” переважно протікає як звичайна респіраторна хвороба й не викликає тяжкої кисневої залежності. Однак залишається небезпечним для груп ризику: осіб із патологіями, хронічними захворюваннями та ослабленим імунітетом, старших за 60 років.

Наразі триває доставлення “омікронспецифічної” вакцини проти COVID-19 до медзакладів в областях. Це оновлена версія вакцини “Comirnaty” від американської компанії “Pfizer”, адаптована спеціально для захисту проти штаму “Омікрон” коронавірусу SARS-CoV-2.

Україна отримала 203 тисячі доз в межах міжнародної ініціативи “СOVAX”.

“У світі змінюється конфігурація вакцин, і загальну рекомендацію сфокусовано на використанні країнами “омікронспецифічної” вакцини, яка містить щонайменше декілька ключових компонентів штаму “Омікрон”. Вона є більш ефективною. Тому в Україну  доставлено чергову партію “омікронспецифічної” вакцини”, зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

За даними МОЗ, з жовтня зареєстровано 343 летальні випадки від наслідків захворювання на коронавірус, серед померлих дві дитини віком до 17 років.

Вакцинація залишається рекомендованою та безоплатною для всіх українців. Вона доступна на рівні кожного регіону.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.