В Україні циркулюють 17 субваріантів COVID-19, підтипів штаму «Омікрон» — МОЗ
Джерело: МОЗ України
Зараз на території України циркулюють 17 субваріантів штаму “Омікрон”. Від початку 2022 року саме цей штам фактично витіснив інші COVID-штами, зокрема “Дельту” та “Альфу”.
За перебігом захворювання штам “Омікрон” переважно протікає як звичайна респіраторна хвороба й не викликає тяжкої кисневої залежності. Однак залишається небезпечним для груп ризику: осіб із патологіями, хронічними захворюваннями та ослабленим імунітетом, старших за 60 років.
Наразі триває доставлення “омікронспецифічної” вакцини проти COVID-19 до медзакладів в областях. Це оновлена версія вакцини “Comirnaty” від американської компанії “Pfizer”, адаптована спеціально для захисту проти штаму “Омікрон” коронавірусу SARS-CoV-2.
Україна отримала 203 тисячі доз в межах міжнародної ініціативи “СOVAX”.
“У світі змінюється конфігурація вакцин, і загальну рекомендацію сфокусовано на використанні країнами “омікронспецифічної” вакцини, яка містить щонайменше декілька ключових компонентів штаму “Омікрон”. Вона є більш ефективною. Тому в Україну доставлено чергову партію “омікронспецифічної” вакцини”, – зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
За даними МОЗ, з жовтня зареєстровано 343 летальні випадки від наслідків захворювання на коронавірус, серед померлих – дві дитини віком до 17 років.
Вакцинація залишається рекомендованою та безоплатною для всіх українців. Вона доступна на рівні кожного регіону.
- З початку епідемічного сезону 1,3 мільйона українців перехворіли на ГРВІ, COVID-19 та грип. За останній тиждень (з 27 жовтня по 3 грудня) зареєстровано 157 951 випадок захворювання, із них 87 292 – серед дітей віком до 17 років.
- Більше ніж 200 тисяч доз “омікронспецифічної” вакцини проти COVID-19 доставлено в Україну для безоплатних щеплень.
- В Україні 56 160 доз вакцин “Comirnaty” (виробник — Pfizer), призначених для дорослих та дітей віком від 5 до 12 років, отримали обласні центри контролю та профілактики хвороб.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.