В Україні до експлуатації у ЗСУ допустили першого робота-пожежника (фото)

Джерело: Міноборони

Міністерство оборони України повідомило, що до експлуатації у Збройних силах допущено першого в Україні робота-пожежника. Цей наземний робот здатний працювати на відстані до 2 км від оператора на відкритій місцевості та до 400 м на пересіченій місцевості.

Фото: Міноборони

Робот складається з рухомої гусеничної платформи та обладнаний системою для подачі води або спеціальної піни. Оператор керує роботом дистанційно за допомогою пульта управління, направляючи його до епіцентру пожежі з безпечного місця. Потік води можна регулювати дистанційно, а відеокамера, встановлена на платформі, передає зображення з небезпечної ділянки.

Спочатку робот-пожежник розроблявся для потреб цивільних рятувальних служб, але військові виявили інтерес до цієї технології. Як зазначили у Міністерстві оборони, цей робот може бути використаний у ситуаціях, де є ризик детонації боєприпасів або в інших потенційно небезпечних випадках. На вимогу військових, роботизована платформа отримала посилену ходову частину, збільшену дальність управління та триваліший час автономної роботи.

Фото: Міноборони

Завдяки гусеничному шасі, робот може долати складний рельєф місцевості, пересуватися через палаючі уламки, працювати при екстремальних температурах і створювати “водну стіну” за допомогою свого водомета.

Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.