В Україні на 28% скоротилася народжуваність від початку повномасштабної війни
Джерело: “Опендатабот“.
З початку повномасштабної війни в Україні на 28% скоротилася народжуваність, що є найбільшим спадом за весь час незалежності нашої держави. Попередній спад був теж пов’язаний із війною — у 2015 показники народжуваності впали на 12% за рік.
За перші пів року 2023-го в Україні народилося 96 755 дітей: 47 129 дівчаток та 49 626 хлопчиків. У 2021 році загальна кількість складала: 135 079 дітей.

Скріншот: Опендатабот
Показники народжуваності в країні падають ще з 2013 року — приблизно на 7% на рік.
“Проте повномасштабне вторгнення призвело до найбільшої кризи у кількості нових українців”, – йдеться у повідомлені.
У середньому на місяць народжується 16 100 дітей. У попередніх роках до повномасштабної війни кількість немовлят коливалась на межі 21 тисячі – 23 тисяч на місяць.
Також останні роки хлопчиків народжується більше, аніж дівчаток. Загалом різниця особливо не змінилася за цей період: 51% проти 49%.

Скріншот: Опендатабот
“Цікаво, що до початку повномасштабної війни пік народжуваності приходився на липень місяць, у 2022 і наразі у 2023 пік народжуваності припав на березень”, – додали в “Опендатабот”.
- 63 дитини, евакуйовані з тимчасово окупованих територій Запоріжжя та з територій активних бойових дій, вирушають на відпочинок в Угорщину.
- Генеральний прокурор Андрій Костін під час слухань Гельсінської комісії США “Порятунок українських дітей та жінок від російської агресії” повідомив, що станом на сьогодні задокументовано понад 19 тисяч випадків примусової депортації українських дітей.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.