В Україні на 28% скоротилася народжуваність від початку повномасштабної війни

Джерело: “Опендатабот“.

З початку повномасштабної війни в Україні на 28% скоротилася народжуваність, що є найбільшим спадом за весь час незалежності нашої держави. Попередній спад був теж пов’язаний із війною — у 2015 показники народжуваності впали на 12% за рік.

За перші пів року 2023-го в Україні народилося 96 755 дітей: 47 129 дівчаток та 49 626 хлопчиків. У 2021 році загальна кількість складала: 135 079 дітей.

Скріншот: Опендатабот

Показники народжуваності в країні падають ще з 2013 року — приблизно на 7% на рік.

“Проте повномасштабне вторгнення призвело до найбільшої кризи у кількості нових українців”, – йдеться у повідомлені.

У середньому на місяць народжується 16 100 дітей. У попередніх роках до повномасштабної війни кількість немовлят коливалась на межі 21 тисячі – 23 тисяч на місяць.

Також останні роки хлопчиків народжується більше, аніж дівчаток. Загалом різниця особливо не змінилася за цей період: 51% проти 49%.

Скріншот: Опендатабот

“Цікаво, що до початку повномасштабної війни пік народжуваності приходився на липень місяць, у 2022 і наразі у 2023 пік народжуваності припав на березень”, – додали в “Опендатабот”.

Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.

Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.

У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.

Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.

Десять співробітників Служби безпеки України та десять військовослужбовців Збройних сил України пройшли тижневе навчання у Національній лабораторії Айдахо, США, де вивчили методи зі збору доказів для криміналістичної експертизи після можливого ядерного удару.