В Україні на 28% скоротилася народжуваність від початку повномасштабної війни
Джерело: “Опендатабот“.
З початку повномасштабної війни в Україні на 28% скоротилася народжуваність, що є найбільшим спадом за весь час незалежності нашої держави. Попередній спад був теж пов’язаний із війною — у 2015 показники народжуваності впали на 12% за рік.
За перші пів року 2023-го в Україні народилося 96 755 дітей: 47 129 дівчаток та 49 626 хлопчиків. У 2021 році загальна кількість складала: 135 079 дітей.

Скріншот: Опендатабот
Показники народжуваності в країні падають ще з 2013 року — приблизно на 7% на рік.
“Проте повномасштабне вторгнення призвело до найбільшої кризи у кількості нових українців”, – йдеться у повідомлені.
У середньому на місяць народжується 16 100 дітей. У попередніх роках до повномасштабної війни кількість немовлят коливалась на межі 21 тисячі – 23 тисяч на місяць.
Також останні роки хлопчиків народжується більше, аніж дівчаток. Загалом різниця особливо не змінилася за цей період: 51% проти 49%.

Скріншот: Опендатабот
“Цікаво, що до початку повномасштабної війни пік народжуваності приходився на липень місяць, у 2022 і наразі у 2023 пік народжуваності припав на березень”, – додали в “Опендатабот”.
- 63 дитини, евакуйовані з тимчасово окупованих територій Запоріжжя та з територій активних бойових дій, вирушають на відпочинок в Угорщину.
- Генеральний прокурор Андрій Костін під час слухань Гельсінської комісії США “Порятунок українських дітей та жінок від російської агресії” повідомив, що станом на сьогодні задокументовано понад 19 тисяч випадків примусової депортації українських дітей.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.