В Україні на ринку праці з’явились 42 нові професії
Джерело: Мінекономіки
На ринку праці України з’явились 42 нові професії, зокрема у сфері ІТ, охорони здоров’я, соціальній та фінансовій сферах.
Відповідні зміни було внесено до Класифікатора професій.
“Осучаснюємо перелік професій відповідно до вимог часу і потреб ринку праці. Найбільше змін у сфері ІТ-технологій, де з’явиться 29 нових професій, що відповідають реаліям і є затребуваними роботодавцями. Також нові професії відтепер у медичній сфері, фінансовій”, – повідомила заступниця міністерки економіки України Тетяна Бережна.
За її словами, також додано професії, в яких виникла потреба у зв’язку з війною та подоланням її наслідків. Відтак, тепер маємо фахівців з розмінування, а в медичній галузі – протезистів-ортезистів.
Також, за пропозицією Міністерства цифрової трансформації Класифікатор професій доповнено 29 новими професійними назвами робіт ІТ-сфери, наприклад, такими професіями, як:
- Адміністратор вебресурсів;
- Аналітик мобільних додатків;
- Інженер зі штучного інтелекту;
- Розробник штучного інтелекту;
- Розробник архітектури програмного забезпечення (інформаційні технології);
- Розробник хмарної архітектури;
- Фахівець з безпеки електронних комунікацій тощо.
Ще 9 професійних назв робіт в ІТ-сфері приведено у відповідність до сучасних технологій, зокрема, “Аналітик комп’ютерного банку даних” змінено на “Аналітик даних”, “Аналітик операційного та прикладного програмного забезпечення” – на “Аналітик програмного забезпечення”, “Інженер з програмного забезпечення комп’ютерів” – на “Інженер з програмного забезпечення” тощо.
Одночасно з Класифікатора професій було вилучено 9 застарілих назв професій, наприклад, “Програміст прикладний”, “Програміст системний”, “Інженер із застосування комп’ютерів”, “Аналітик програмного забезпечення та мультимедіа”.
Окрім того, до Класифікатора професій внесено ряд позицій, в яких виникла нагальна потреба останнім часом, зокрема:
- Протезист-ортезист;
- Оператор Служби 112 (надання екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером за принципом “єдиного вікна”);
- Черговий підрозділу Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту;
- Інструктор з просторового орієнтування та мобільності;
- Фахівець з розмінування;
- Аудитор за видами діяльності;
- Фінансовий аналітик;
- Оператор установок дробометного очищення;
- Майстер з монтажу, обслуговування, ремонту та налагодження теплових насосів.
Загалом на сьогодні у Класифікатор професій включено 9 172 професійні назви робіт.
Професійні назви робіт (професії, посади, заняття), що містяться у Класифікаторі професій, систематизовані у професійні групи, залежно від характеру, складності виконуваних робіт, кваліфікації (рівня освіти, спеціалізації), за ієрархією Міжнародної стандартної класифікації занять (International Standard Classification of Occupations).
- В Україні оновили Класифікатор професій у сфері ІТ – відтак змінено перелік застарілих ІТ-професій.
- Для того, щоб реалізувати післявоєнне відновлення, протягом наступних десяти років Україні доведеться додатково залучити 4,5 млн працівників на ринок праці.
- Починаючи з весни 2023 року, на ринку праці України відбувається поступове зростання кількості вакансій.
Найімовірніший кандидат у канцлери ФРН, лідер ХДС Фрідріх Мерц наголосив, що прагне незалежності Європи від США у питаннях оборони.
Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров 24 лютого, ймовірно, відвідає Туреччину, щоб обговорити переговори Москви з представниками США щодо завершення війни в Україні та можливу роль Анкари в цьому процесі. Про це повідомило джерело у Міністерстві закордонних справ Туреччини.
Патріарх Варфоломій I заявив, що суверенітет України не підлягає переговорам і не може стати предметом торгів.
Уряд Великої Британії оголосить 24 лютого новий пакет санкцій проти Росії, який стане найбільшим з початку повномасштабного вторгнення, повідомив міністр закордонних справ Девід Леммі.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш напередодні третіх роковин початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вкотре закликав до укладання справедливого, міцного та довгострокового миру.