В Україні офіційно дозволили перебувати в укриттях з тваринами

Джерело: наказ МВС

Міністерство внутрішніх справ України офіційно дозволило перебування у сховищах з тваринами. Власники розміщуватимуться в окремих приміщеннях укриттів.

Тепер недопуск в укриття з твариною є порушенням.

Відповідним наказом внесли зміни до документа МВС, що діяв із 2018 року.

Ще в грудні юристи UAnimals звернулись до керівництва МВС із пропозицією змінити й оновити наказ Міністерства від 2018 року із застарілою нормою. Там відповіли, що Міністерство починає працювати над розв’язанням проблеми.

Ви могли чути історію про дітей, яких не пустили у сховище із маленькою собакою і над їхніми головами вибухнула ракета. На жаль, таких ситуацій тисячі. Проблема була у старому наказі Міністерства внутрішніх справ, який забороняв пускати тварин в укриття. Саме цей наказ був приводом не пускати людей із тваринами і не нести відповідальність за наслідки таких недопусків, — зазначили у повідомленні благодійної організації.

Від 10 січня 2024 року внесли зміни до наказу № 18 “Про внесення змін до Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту”.

У доповненні мовиться про те, що особи, які приходять в укриття із тваринами, мають розміщуватися в окремих приміщеннях або відокремлених місцях. Людина, яка привела тварину, має постійно за нею наглядати, а також дбати про безпеку інших, майна та самої тварини і дотримуватися санітарних норм.

Наказ внесено до єдиного реєстру державних нормативних актів. Нині очікується офіційна публікація.

В UAnimals закликали поширювати цей допис.

Компанія Ferrero анонсувала випуск нового продукту в лінійці Nutella – Nutella peanut. Це перша смакова новинка бренду за 61 рік існування, яка з’явиться у продажу в США навесні 2026 року.

Німеччина запровадила додаткові заходи для протидії “тіньовому флоту” Росії в Балтійському морі.

Запропонований бюджет адміністрації Дональда Трампа передбачає закриття лабораторії на вершині гори в Гаваях, де з 1950-х років науковці збирають переконливі докази того, що зміна клімату спричинена саме людською діяльністю.

1 липня Сенат США проголосував податковий законопроєкт, запропонований президентом Дональдом Трампом.

Результати дослідження, проведеного науковцями із південнокорейських університетів Чунан та Йонсе, засвідчили, що перепрацювання може вливати на структуру людського мозку.