В Україні оновили Класифікатор професій у сфері ІТ
Джерело: Мінцифри
В Україні оновили Класифікатор професій у сфері ІТ – відтак змінено перелік застарілих ІТ-професій.
“Радянський неймінг – на вихід. Разом з Мінекономіки оновили Класифікатор професій у сфері ІТ”, – повідомили у відомстві.
Відтак зазначили, що ІТ-індустрія – одна з найдинамічніших сфер діяльності в Україні. Наші айтівці успішно працюють зі ШІ чи робототехнікою, але в документах вони все ті ж “спеціалісти з інформаційних технологій”.
“Щоб бути up-to-date з галуззю, Мінцифри та Мінекономіки змінили перелік застарілих ІТ-професій”, – пояснили у міністерстві.
Про які саме зміни Класифікатора йдеться?
- Додано близько 30 нових назв професій, які запропонував бізнес. Серед них – інженер зі ШІ, інженер інтернету речей, розробник робототехніки чи хмарної інфраструктури тощо;
- Оновлено назви 6 професій;
- Вилучено 9 застарілих назв.
Додамо, що Національний класифікатор України “Класифікатор професій” призначений для застосування центральними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, Федерацією роботодавців України, всіма суб’єктами господарювання під час запису про роботу у трудові книжки працівників.
Професійні назви робіт, наведені у цьому класифікаторі, рекомендовано застосовувати під час утворення нових назв професій та посад у зв’язку з розвитком нових видів економічної діяльності та технологій.
Класифікатор професій забезпечує інформаційну підтримку щодо вирішення таких завдань:
- розрахунків чисельності працівників, обліку складу і розподілу кадрів за професійними угрупованнями різних рівнів класифікації, планування додаткової потреби в кадрах тощо;
- систематизації статистичних даних з праці за професійними ознаками;
- аналізу та підготовки до публікації статистичних даних, а також розроблення відповідних прогнозів стосовно зайнятості, доходів, охорони праці, освіти, перепідготовки кадрів, що вивільняються тощо;
- підготовки статистичних даних для періодичних оглядів зі статистики праці, що розробляються Міжнародною організацією праці (МОП);
- вирішення питань контролю та аналізу міжнародної міграції, міжнародного набору та працевлаштування працюючих.
- 9-12 січня Україна представила дванадцять стартапів на Виставці споживчої електроніки CES 2024 у Лас-Вегасі, США.
- Фонд розвитку інновацій уперше обрав п’ятнадцять найкращих українських стартапів – це компанії, які зробили вагомий внесок у розвиток стартап-екосистеми, продовжують розвиватися й створювати інноваційні розробки навіть в умовах війни.
- Український фонд стартапів увійшов до європейської мережі провідних національних інноваційних агентств TAFTI.
Президент Володимир Зеленський 19 листопада підписав законопроєкт №11407, який дозволяє військовим самостійно вирішити, хто отримає виплати, якщо вони зникнуть безвісти чи потраплять у полон.
Розанна Пансіно, відома своїм YouTube-блогом про випічку, у першому епізоді свого подкасту Rodiculous вшанувала пам’ять свого померлого батька незвичним способом: вона курила марихуану, вирощену на його праху.
Велика Британія у межах навчальної місії Interflex вже підготувала 50 тисяч українських військових.
У Франції заявили, що надання Україні дозволу уражати військові об’єкти на території Росії ракетами дальнього радіуса дії “залишається варіантом на столі переговорів”.
За останні три місяці у Китаї внаслідок серії масових нападів загинули десятки людей. При цьому напади приймають одну з двох форм: або водії збивають людей, що йдуть пішки, або озброєні ножами нападають на жертв.