В Україні оновили Класифікатор професій у сфері ІТ
Джерело: Мінцифри
В Україні оновили Класифікатор професій у сфері ІТ – відтак змінено перелік застарілих ІТ-професій.
“Радянський неймінг – на вихід. Разом з Мінекономіки оновили Класифікатор професій у сфері ІТ”, – повідомили у відомстві.
Відтак зазначили, що ІТ-індустрія – одна з найдинамічніших сфер діяльності в Україні. Наші айтівці успішно працюють зі ШІ чи робототехнікою, але в документах вони все ті ж “спеціалісти з інформаційних технологій”.
“Щоб бути up-to-date з галуззю, Мінцифри та Мінекономіки змінили перелік застарілих ІТ-професій”, – пояснили у міністерстві.
Про які саме зміни Класифікатора йдеться?
- Додано близько 30 нових назв професій, які запропонував бізнес. Серед них – інженер зі ШІ, інженер інтернету речей, розробник робототехніки чи хмарної інфраструктури тощо;
- Оновлено назви 6 професій;
- Вилучено 9 застарілих назв.
Додамо, що Національний класифікатор України “Класифікатор професій” призначений для застосування центральними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, Федерацією роботодавців України, всіма суб’єктами господарювання під час запису про роботу у трудові книжки працівників.
Професійні назви робіт, наведені у цьому класифікаторі, рекомендовано застосовувати під час утворення нових назв професій та посад у зв’язку з розвитком нових видів економічної діяльності та технологій.
Класифікатор професій забезпечує інформаційну підтримку щодо вирішення таких завдань:
- розрахунків чисельності працівників, обліку складу і розподілу кадрів за професійними угрупованнями різних рівнів класифікації, планування додаткової потреби в кадрах тощо;
- систематизації статистичних даних з праці за професійними ознаками;
- аналізу та підготовки до публікації статистичних даних, а також розроблення відповідних прогнозів стосовно зайнятості, доходів, охорони праці, освіти, перепідготовки кадрів, що вивільняються тощо;
- підготовки статистичних даних для періодичних оглядів зі статистики праці, що розробляються Міжнародною організацією праці (МОП);
- вирішення питань контролю та аналізу міжнародної міграції, міжнародного набору та працевлаштування працюючих.
- 9-12 січня Україна представила дванадцять стартапів на Виставці споживчої електроніки CES 2024 у Лас-Вегасі, США.
- Фонд розвитку інновацій уперше обрав п’ятнадцять найкращих українських стартапів – це компанії, які зробили вагомий внесок у розвиток стартап-екосистеми, продовжують розвиватися й створювати інноваційні розробки навіть в умовах війни.
- Український фонд стартапів увійшов до європейської мережі провідних національних інноваційних агентств TAFTI.
Лідер “Європейської солідарності” Петро Порошенко виступив перед республіканцями у Вашингтоні й закликав підтримати переможну стратегію для України.
Президент США Дональд Трамп підписав указ про створення протягом року суверенного фонду добробуту, заявивши, що за його допомогою можна буде викупити відеоплатформу TikTok.
Правоохоронці повідомили про підозру засудженому, який збував наркотичний засіб метадон в одній з установ виконання покарань Вінницької області.
Співробітники Національного наукового фонду (NSF) США перевіряють тисячі науково-дослідних проєктів, щоб з’ясувати, чи порушують вони укази президента Трампа, видані на початку його каденції.
Служба безпеки України спільно з Національною поліцією встановила 497 осіб, котрі вчиняли підпали автомобілів військовослужбовців, обʼєктів “Укрзалізниці”, а також встановлювали саморобні вибухівки, влаштовуючи теракти із посяганням на життя військових і поліціянтів, повідомив перший заступник Голови СБУ Сергій Андрущенко під час спільного брифінгу з начальником Національної поліції Іваном Вигівським.